Pomozte osamělým seniorům

Máte spoustu volného času, který byste rádi věnovali pomoci druhým? Staňte se dobrovolníky Koordinačního centra pomoci pro seniory v Praze!

Koordinační centrum pomoci pro seniory provozuje nezisková organizace Život 90, která se věnuje podpoře seniorů v nezávislém životě, v samostatném rozhodování a v účasti na společenském životě podle jejich vůle a preferencí.

V souvislosti s epidemií koronaviru byla spuštěna non-stop linka pro pomoc v krizové situaci, která je určená všem osamělým pražským seniorům. Linka je bezplatná a telefonní číslo je 800 160 166. Slouží nejen seniorům, ale i lidem, kteří vědí o osamělém a ohroženém seniorovi a chtěli by pro něj zabezpečit pomoc. Život 90 propojuje seniory s dobrovolníky a snaží se zajistit, aby dostali všechno, co potřebují. 

Dobrovolníkem na krizové lince

Život 90 hledá dobrovolníky, kteří jsou psychicky odolní a mají nejlépe zkušenosti ze sociálních služeb, z call center, s krizovou intervencí… Dobrovolníci budou komunikovat se seniory, kteří volají na krizovou linku. Dispečink je v provozu každý den od 8:00 do 20:00. Ozvat se můžete i v případě, pokud můžete pracovat jen některý den nebo jen část dne. Chcete-li se přihlásit a začít pomáhat tímto způsobem, volejte +420 724 021 644. 

Seniors, Care For The Elderly, Protection, Protect

Ilustrační obrázek, Autor: geralt, Zdroj: pixabay.com

Jak ještě můžete pomoct?

V rámci dobrovolnické činnosti v centru můžete seniorům pomáhat v těchto činnostech:

  • s nákupem potravin a drogerie,
  • s venčením psů,
  • nebo s vyzvednutím léků.

Můžete a chcete pomoct tímto způsobem? To je skvělé! Zavolejte na číslo +420 773 071 024, pošlete e-mail na dobrovolnici@zivot90.cz nebo se registrujte na webu pomahamepraze.cz.

Zdroj: zivot90.cz