Pomozte odhalit dávná tajemství francouzského hradu

Nemáte žádné plány na konec léta? Rádi byste se podívali za hranice? Bavilo by vás zahrát si na archeology? To vše vám pomůže splnit dobrovolnický projekt ve Francii!

O co se jedná?

Tento workcamp je určen pro dobrovolníky ve věku 17 – 30 let, kteří by rádi pomohli u archeologického výzkumu francouzského hradu v Coly i dalších činnostech v okolí a zároveň rádi poznali místní kulturu. Tento projekt je pod záštitou neziskové organizace Inex, která se již 28 let zabývá dobrovolnictvím a mezinárodním vzděláváním.

Hlavním cílem projektu bude pomoci s propojením dvou vesnic, které do letošního roku působily jako nezávislá teritoria, ale tento rok se rozhodly spojit.

Účastníci pomohou s enviromentálními pracemi jak na zřícenině hradu, tak v okolí obou vesnic a mimo jiné stanou se stanou součástí organizačního týmu pořádající místní festivaly a noční trhy.

Zdroj: inexsda.cz
Zdroj: inexsda.cz

Proč se zúčastnit?

Během dvoutýdenního pobytu na konci srpna si budou účastníci moci vyzkoušet, jaké to je pomoci při archeologických výzkumech a odhalování zřícenin francouzského klášterního hradu v Coly a plně tak vžít do doby, kdy opatství Sv. Amanda bylo pod plnou mocí církve. Mimo aktivit na hradě dobrovolníci pomohou s vylepšením cest propojující nově spojené vesnice, ale i s organizací festivalů nebo nočních trhů, které se pro obě vesnice konají celé léto.

Během prací budou čeští účastníci spolupracovat s francouzskými dobrovolníky, díky nimž získají možnost objevit pohostinnost a vřelost místních obyvatel.

Pracovat se bude především dopoledne, kdy účastníci budou pracovat nejen fyzicky (s lopatou, kolečkem nebo krumpáčem, údržba stezek nebo prořezávání), ale bude potřeba i jemné manuální práce (archeologická práce u vykopávek nebo čištění rostlin).

Během volných chvil bude možné navštívit okolní pamětihodnosti, vyzkoušet kanoistiku nebo navštívit nedaleké jeskyně Lascaux.

Ilustrační foto. Zdroj: inexsda.cz

Bližší informace

Zúčastnit se může kdokoliv ve věku 17 – 30 let, lidé se znevýhodněním, nezaměstnaní, z dětských domovů a podobně jsou na projektu vítáni. Projekt je mezinárodní, proto je důležitá alespoň základní znalost angličtiny. Je také potřeba, aby se zájemce mohl zúčastnit pobytu v celé jeho délce.

Název projektu: COLY – ST AMAND DU CHATEAU A L’ABBAYE

Datum: 14.8. 2019 – 28.8.2019

Místo konání: Coly – St Amand, Périgord Noir, Francie

Finanční podpora projektu: 

  • na dopravu do max. výše 275€
  • příspěvek na kapesné
  • zajištěné pojištění

Přihlášky: lze podávat přes na webu organizace Inex

V případě dotazů nebo nejasností kontaktujte organizátory na e-mailu info@inexsda.cz nebo na telefonním čísle 604 269 685

Zdroj: inexsda.cz