Pomozte dát šanci odloženým knihám a podpořte centrum pro seniory!

Máte rádi knihy a chcete dát těm nepotřebným a odloženým druhou šanci? Staňte se knihomolem v antikvariátu Elpida a pomozte knihám najít nové majitele!

Antikvariát Elpida je proseniorská organizace. Jedním z jejich projektů je Kupbook, který dává novou šanci odloženým nebo nepotřebným knihám, které do antikvariátu nosí senioři a všichni, kdo už pro ně nemají upotřebení. Knížky jsou umístňovány do speciálních boxů, které najdete v kavárnách po celé Praze.

Během popíjení kávy si lidé mohou knížky prohlédnout a knihu, která je zaujme, si za 20 Kč odnést domů. Vybrané peníze putují do centra pro seniory na Pankráci, kde pomohou realizaci kulturních a vzdělávacích programů.

Ilustrační obrázek, Autor: Sophkins, Zdroj: pixabay.com

Požadavky:

Hledá se nadšený knihomol nebo knihomolka s autem, který pomůže s chodem projektu. Dvakrát měsíčně si převezme knihy a postará se o to, aby Kupbook knihovničky nezely prázdnotou. Nástup je možný ihned.

Nabídka:

Jedná se o placenou brigádu, ale penězi se platí spíš symbolicky, vděkem a knihami však velkoryse.

Kontakt:

Pokud chcete pomoct opuštěným knihám a podpořit tak centrum pro seniory, kontaktujte paní Broňu Hilliovou – zavolejte na číslo +420 725 571 844 nebo napište e-mail na brona.hilliova@elpida.cz.

Zdroj: elpida.cz