Staňte se pravou rukou nevidomých!

Koluje vám v žilách přirozená starost o druhé? Vždy, když je třeba, jste první, kdo podává pomocnou ruku? Jestliže souhlasně přikyvujete, určitě čtěte dál! Přinášíme vám totiž nabídku, díky níž poskytnete pomoc tam, kde je třeba, a to pomoc nevidomým.

Způsobů, jak využít svůj čas, je nepřeberné množství. Jestliže byste však svůj čas rádi vyplňovali smysluplnou činností, mohla by vás zaujmout nabídka ziskové organizace Okamžik, která aktuálně shání dobrovolníky, kteří by zajistili asistenci a pomoc nevidomým osobám. 

Co pomoc nevidomým obnáší?

Vaším úkolem bude věnovat svůj čas nevidomému a poskytovat mu pomoc při běžných každodenních aktivitách. Společně se tedy můžete vydat nejen na procházku a kulturní akce, ale nevidomého doprovodíte například i na kontrolu u lékaře, na návštěvě úřadu či na nákupu. Zkrátka všude tam, kde bude potřeba. 

https://pixabay.com/cs/dobrovoln%C3%ADk-ruce-pomoc-barvy-2055015/

Kdo se může k dobrovolnictví přihlásit?

Hlavní podmínkou je věk nad 18 let a zejména ochota setkávat se a poskytovat pomoc nevidomým. Vaše časové možnosti by pak dále měly umožňovat setkání s nevidomým alespoň 1-3x do měsíce

Před zahájením dobrovolnictví je třeba projít školením, které má tři části (první z nich se koná již 2. března 2021). Tomuto školení však předchází schůzka, která ale díky aktuální epidemiologické situaci proběhne online. 

Padla vám tato nabídka do oka a rádi byste přiložili ruku k dílu a pomohli tam, kde je to opravdu třeba? Pak navštivte tyto webové stránky, kde se dozvíte podrobnější informace. 

 

Není tato nabídka nic pro vás? Nevadí! Veškeré aktuální nabídky dobrovolnictví naleznete na našem webu MladiInfo