Pomáhejte na mezinárodním sportovním turnaji v Nymburce

Zajímáte se o sport handicapovaných? Chcete si procvičit angličtinu a nahlédnout pod pokličku sportovní akce s účastí týmů z celé Evropy? Přidejte se do dobrovolnického týmu a postarejte se o hladký průběh Evropského poháru ve sportu boccia v Nymburce!

Ve dnech 23. – 29. září 2019 pořádá organizace Česká federace Spastic Handicap v Nymburce Evropský pohár. Turnaj se pořádá v paralympijském sportu boccia a bude hostit národní týmy z Velké Británie, Belgie, Španělska, Řecka, Polska, Izraele, Turecka, Německa, Holandska, Slovenska a České republiky.

Sport boccia je podobný pétangue, ale je upraven pro tělesně postižené. Od roku 1984 je uznán jako paralympijský sport a má jasně daná pravidla. Mezi hráči turnaje budou i účastníci posledních paralympijských her, které probíhaly v Rio de Janeiru.

Ilustrační fotografie. Autor: rawpixel. Zdroj: pixabay.com

Jak můžete pomoci?

Máte možnost být přímo na hřišti jako časoměřiči a sledovat tak hru evropských hvězd hezky zblízka nebo pomoci během turnaje s jinými činnostmi. Potřebujete pouze základy angličtiny a dobrou náladu. Přihlášku pro dobrovolníky najdete  na webových stránkách organizace.

Organizátoři vám na oplátku za vaši pomoc nabízejí:

  • získání certifikátu za dobrovolnickou pomoc,
  • proplacení nákladů na cestu,
  • stravu,
  • ubytování v případě, že nebudete z okolí,
  • 400 Kč za každý den vaší pomoci.

Schůzka dobrovolníků proběhne 10. 8. 2019 ve 13 hodin ve Sportovním centru Nymburk. Organizátoři vám na ní vysvětlí, co je paralympijský sport boccia, a přesněji specifikují vaši náplň práce.

A pokud byste se akce nechtěli účastnit jako dobrovolníci, můžete se přijít jen podívat a fandit.

Zdroj: BISFed 2019 Nymburk Boccia Regional Open