Pomáhejte na charitativním ADRAběhu 2019

Chtěli byste se podílet na organizaci oblíbeného charitativního běhu a setkat se třeba se Sašou Rašilovem nebo Ondřejem Moravcem? Nebo byste se chtěli zúčastnit a běžet za Cíle udržitelného rozvoje (SDGs)? Pomozte jako dobrovolník nebo se zúčastněte jako závodník na ADRAběhu a podpořte svou účastí udržitelnou pomoc Adry v krizových oblastech!

Nezisková organizace ADRA pořádá charitativní běh a hledá dobrovolníky, kteří by pomohli s jeho organizací. Peníze vybrané na startovném poputují potřebným a budou využity k naplnění Cílů udržitelného rozvoje. O humanitárních projektech ADRY si můžete přečíst na těchto webových stránkách.

Ilustrační foto. Autor: skeeze. Zdroj: pixabay.com

Podrobnosti závodu

Charitativní běžecký závod ADRAběh se uskuteční v neděli 22. září 2019. Startuje se na usedlosti Ladronka v Praze. Dobrovolníci budou potřeba na tyto činnosti:

  • pomoc v dětském koutku (malování na obličej, plackovačka, kreslení apod.)
  • pomoc na trati a při přípravě akce (stavění stanů, příprava před akcí, občerstvovací stanice)
  • a v rámci MINI SDG RACE,  který bude trvat od přibližně 10:00 do 14:00.

MINI SDG RACE

Na ADRAběhu pro lepší svět se pod záštitou OSN poběží za 6 Cílů udržitelného rozvoje (kvalitní vzdělání, zdraví a kvalitní život, rovnost mužů a žen, konec hladu, zajištění pitné vody a důstojné práce pro všechny), které ADRA naplňuje v rámci humanitárních projektů.

V rámci MINI SDG RACE, jakožto doprovodné aktivity k běhu, si účastníci budou moci na vlastní kůži vyzkoušet, jakým problémům musí čelit lidé, kteří žijí v zemích přijímajících rozvojovou pomoc. Každé ze 6 stanovišť bude reprezentovat jeden Cíl a zároveň jeden projekt Adry.

A co bude konkrétně úkolem dobrovolníka? Představit účastníkům krátce daný Cíl udržitelného rozvoje a povědět jim něco k projektům Adry a spojení s daným Cílem (podklady dodá organizace).

Další informace

V případě, že se chcete stát dobrovolníkem, napište projektové koordinátorce na kristyna.hejzlarova@adra.cz.

Registrace na samotný závod je možná on-line přes webové stránky nebo na místě. Vybrat si můžete hned z několika kategorií a tratí. Pro dospělé jsou připraveny 5 a 10 kilometrů dlouhé tratě. Je také možné běžet ve čtyřčlenné štafetě, na každého závodníka potom připadne 2,5 kilometru závodu. Na děti čeká závod na 800, 400 nebo 200 metrů.

Startovné je 300 Kč pro dospělé, pro děti je startovné dobrovolné. Startovné je příspěvkem na dobrovolnou sbírku, proto čím více zaplatíte, tím více přispějete.

Časový harmonogram závodu a doprovodný program najdete v propozicích k závodu na stránkách organizace. Další informace a aktuality najdete na této facebookové stránce.

Zdroj: ADRAběh