Zažijte podmínky polní nemocnice organizace Lékaři bez hranic

Jste fanoušky organizace Lékaři bez hranic? Zajímá jak funguje nemocnice v bojových podmínkách?  Tak to si určitě nenechte ujít výstavu polní nemocnice, která se bude konat v Brně a Bratislavě.

Výstava polní nemocnice prezentuje práci organizace Lékaři bez hranic, kteří pomáhají lidem po celém světě. Výstava je pojatá moderní, interaktivní formou a spoustu exponátů si mohou zájemci sami vyzkoušet. Vstup i komentované prohlídky jsou zdarma. Návštěvníci se dozví spoustu zajímavých informací a rad, které se mohou hodit každému z nás. Nemusíte se však bát, že byste něčemu nerozuměli. Výstava je vhodná i pro děti. 

Elektrokardiogram. Autor: ElisaRiva. CCO Public Domain Zdroj: pixabay.com

Letos můžete výstavu vidět v Bratislavě ve dnech 19. – 24 . 4 na náměstí SNP a ve dnech 27. 4. –  3. 5. na náměstí Svobody v Brně. V obou městech se budete moct setkat s dobrovolníky, kteří jezdí na zahraniční mise a také si prohlédnout vybavení, které se používá k záchraně životů při ozbrojených konfliktech, přírodních katastrofách nebo epidemiích.

Co na výstavě uvidíte?

Lékaři bez hranic představí několik tématických okruhů, týkajících se různých problémů, se kterými se setkávají. Velkým problémem jsou například zákeřné epidemie jako ebola nebo cholera. Zjistíte, jak probíhá chirurgie v terénu, očkovací kampaň nebo jak se lékaři bez hranic zapojují do pomoci uprchlíkům. Dozvíte se, jak se postupuje při vypuknutí epidemie nebo jaký je nejúčinnější způsob léčby podvyživených dětí a mnoho dalšího.

Přípravený bude také doprovodný program zahrnující mimo jiné promítání filmu Living in Emergency nebo informační večer pro zájemce o práci na misi. 

To stojí za návštěvu!

Zdroj: Polni-nemocnice