Pojeďte na EVS do Chorvatska

Mladiinfo ČR hledá dobrovolníka či dobrovolnici na 11 měsíců dlouhý projekt Evropské dobrovolné služby v Chorvatsku. Pro ty z vás, co zajímají témata jako aktivní občanství, mezinárodní dialog či sociální začlenění je tato EVS to pravé ořechové! Naučíte se spoutu nových věci, mimo jiné i základy chorvatštiny, italštiny, budete pracovat v mezinárodním prostředí a váš seberozvoj poskočí zase o něco výše.

Co je Evropská dobrovolná služba (EVS)?

Evropská dobrovolná služba (EVS) je jedinečnou příležitostí pro všechny od 18 do 30 let, kteří chtějí strávit několik měsíců smysluplnou prací v zahraničí. Dobrovolníkům je během jejich pobytu zajištěno ubytování, strava a pojištění, dostávají kapesné a jsou jim proplaceny cestovní náklady. V rámci již schváleného projektu T.E.N. (Team for European networking) tak máte možnost strávit nezapomenutelných 11 měsíců v Chorvatsku v mezinárodním kolektivu a s nulovými náklady.

Informace o projektu:

Místo: Istria region, Chorvatsko

Organizace: The Local Democracy Agency (LDA) of Brtonigla – Verteneglio v Chorvatsku

Délka projektu: 11 měsíců, začátek co nejdříve.

 

Umag, archiv EVS dobrovolníka P. Svobody

Náplň projektu

Dobrovolník bude pomáhat při propagaci demokracie, aktivního občanství, mezinárodního dialogu, sociálního začlenění a solidarity. Nápady dobrovolníků budou organizací plně podpořeny a vítány! Projektu se účastní dobrovolníci z České republiky, Německa, Itálie a Černé Hory.

Aktivity projektu

  • pomoc při psaní a přípravě projektů,
  • pomoc s překlady,
  • účast na organizaci a propagaci programu Erasmus+ a EVS na středních školách a v místních komunitách,
  • pomoc při organizaci akcí pro veřejnost (semináře, workshopy, výstavy, atp.),
  • účast na dobrovolnických akcích,
  • aktualizace sociálních médií a webových stránek,
  • editace článků, videí a fotek o zkušenostech s dobrovolnictvím,
  • organizace akcí pro místní obyvatele (mezinárodní večery, tandemy, workshopy, jazykové kurzy, atp.),
  • pomoc s administrativními úkoly,
  • účast v různých vzdělávacích seminářích, kurzech týkajících se osobního rozvoje a profesionálních dovedností.

Koho hledáme?

Aktivního člověka ve věku 18-30 let, který je kreativní, otevřený, motivovaný a nezávislý. Se základní znalostí angličtiny a ochotou učit se chorvatsky a italsky za účelem komunikace s místní komunitou.
Dobrovolník bude během projektu potřebovat především základní počítačové dovednosti, komunikativní znalost angličtiny, schopnost práce s lidmi různého věku a zázemí, odpovědnost, trpělivost, flexibilitu a schopnost pracovat v týmu.

Na EVS projekty jsme vyslali naše dva dobrovolníky – Michala a Petra. Michal, který se stal po EVS jedním z našich členů, popisuje své zážitky v tomto článku.  Petrovy zážitky si můžete přečíst na pokračování v jednom z jeho článků.

Přihlášení

Jestliže vás tento projekt zaujal a máte pocit, že je to přesně to, co by vás bavilo, zašlete svůj životopis (ve formátu Europass) a motivační dopis – oba dokumenty v angličtině – na e-mailovou adresu marketa@mladiinfo.cz do 10. 11. 2018.
Organizátoři si své dobrovolníky vybírají sami. O přijímací organizaci se můžete více dozvědět na těchto webových stránkách.

 

Zdroj:  The Local Democracy Agency (LDA) of Brtonigla