Pojeď do Himálají pomoci jako dobrovolník

Brontosauři v Himálajích pomáhají dětem v Malém Tibetu k dobrému vzdělání od roku 2006.

Hledáme dobrovolníky, kteří:

  • pojedou do Himálají v období letních prázdnin a v rámci krátkodobých kurzů (týden, dva týdny nebo měsíc) budou učit místní děti nebo mnichy v klášteře (hudební výchovu, matematiku, tělocvik, angličtinu nebo jakýkoliv další předmět), manuálně pomohou se stavbou ekologické školy, pomohou zapojit himalájské školy do projektu La Ngonpo (povedou úvodní motivační kurzy, pomohou zprovoznit počítačovou učebnu nebo realizovat výstavu). Příprava dobrovolníků probíhá v rámci třech přípravných setkání (březen, duben, červen) a dobrovolníci musí být přijati do druhého setkání.
  • se stanou odbornými asistenty v rozvoji školy ve vesnici Mulbekh. Například inženýr, stavební dělník nebo tesař asistující při výstavbě školních prostor, učitel školící místní učitele didaktiku, IT nebo angličtinu, manažer nebo právník, který pomůže vytvořit efektivní a legální strukturu vedení školy, nebo učitel který bude půl roku učit děti v Himálajích. Termín cesty, její délka a taky náplň práce záleží na individuální domluvě a dobrovolníci se mohou hlásit v průběhu celého roku. Budeme rádi, pokud se odborní dobrovolníci zapojí dlouhodobě.
Podle zapojení v jednotlivých projektech a nabízíme dobrovolníkům možnost získat příspěvek na cestovní náklady. Nabízíme dobrovolníkům zprostředkování nákupu letenky, pojištění a víz a vedení aktivit v Malém Tibetu zkušeným koordinátorem. Požadujeme, aby dobrovolník prokázal své schopnosti (včetně komunikace anglicky) podle toho, do kterého projektu (funkce) se bude chtít zapojit a připravil se na cestu v rámci přípravných setkání.
  • Dobrovolníci jsou v průběhu svého působení v blízkém kontaktu s místními obyvateli a někdy bydlí v rodinách dětí, které ve škole učí. Je to oboustranná příležitost vzájemně se poznat a udělat si reálnější představu o životě v Česku i Ladakhu. Po skončení svojí práce mohou dobrovolníci objevovat místní kláštery, vyrazit na trek nebo cestovat po Indii.

    Chcete se zapojit? Více informací o najdete na webu: www.BrontosaurivHimalajich.cz