Poetizer – poděl se o své verše

Jsi duší tak trochu romantik a občas si rád/a píšeš básničky jen tak pro radost? Neschovávej je zavřené v šuplíku, poezie potřebuje své čtenáře! Aplikace Poetizer, původně česká sociální síť, ti pomůže s uvedením tvých veršů na světlo básnického světa…

Nový věk poezie?

Lukáš Sedláček, podnikavý muž mnoha profesí, který miluje poezii, vymyslel tento start-up, aby tento žánr pomalu, ale jistě neupadl v zapomnění. V jednadvacátém století totiž poezie neprovází životní příběhy lidí tak moc, jako tomu bývalo v minulosti. Trápila někoho nešťastná láska? Stačilo sáhnout po verších Pabla Nerudy nebo Jana Skácela. Vytanul na mysl neúnosný světobol? Po přečtení pár řádků básní se pocit beznaděje stal o něco snesitelnějším… Naštěstí, krizi vzletných myšlenek zachránila, tak trochu paradoxně, popularita sociálních sítí. Básníci, kteří dávali na odiv své verše třeba na Instagramu, se těšili rostoucí popularitě.

Poetizer se stal pomyslnou třešničkou na dortu moderní básnické tvorby. Přestavuje totiž dostupnou platformu naprosto pro všechny, bez ohledu na věk, příslušnost či světonázor. Že jako pravý básník nemáš v kapse „ani vindru“? Žádný problém, publikuješ bezplatně, ale i přesto máš šanci, že tvá tvorba čtenáře osloví. Uživatelé mohou básně hodnotit klasicky srdíčky nebo projevit obdiv i rozčarování pomocí komentáře.

Pokus o poezii. Zdroj: Poetizer.com. Autor: A.Ch.

Na nic nečekej,

Přihlásit se můžeš buď na webovém rozhraní přes e-mail, nebo pomocí všech známých účtů, třeba na Facebooku nebo Googlu. Aby sis mohl/a zapisovat své nápady vždy, když se o slovo přihlásí tvé básnické střevo, nainstaluj si pro jistotu aplikaci do mobilu, dostupnou jak pro Android, tak iOS. Celý Poetizer je velice přehledný, intuitivně přijdeš na všechny funkce, ať už na možnost hraní si s grafickou podobou básně, nebo hledání výtvorů ostatních.

Platforma je poslední léta dostupná i pro americkou společnost, která nyní tvoří většinu přispěvovatelů. Celkově si můžeš pročítat verše od poetů z více jak 120 zemí světa, takže se současně nabízí i možnost zlepšování si svých jazykových dovedností!

Navíc, podle mnoha dostupných studií, poezie pozitivně ovlivňuje lidskou mysl, existuje i samostatné terapeutické odvětví – léčebné psaní nebo poetoterapie. Při čtení různorodých veršů navíc zjistíme, že nejsme na naše trápení sami a mnohdy jsme s ostatními propojeni více, než se nejen v této době může zdát… Poezie nezná pravidel, proto na nic nečekej a tvoř!