Podzimní Tamjdemy

Sezóna dobrovolnických víkendových projektů Tamjdem  začíná už v září, je proto načase začít plánovat program na podzimní víkendy. A protože všichni chtějí dobrovolničit a nikdy není na škodu potkat nové lidi, blíže poznat některou z českých neziskových organizací, cestovat a trávit volný čas trochu jinak, může se stát, že kapacity jednotlivých víkendů budou brzo naplněny.

První Tamjdem sezóny byl zaměřen na alternativní přírodní stavitelství. Ty další lákají na pohodu na zahradě komunitního domu Vila Vallila (Valíme do Vallily, 21.-23. září). Na druhou stranu šance naučit se tancovat a nebo prostě tančit jak ďas taky nepřichází každý víkend (Tancem ke změně, 5.-7.10.). Vypadnout z města a vyčistit stáje v eko centru Renata se také nezdá jako špatný nápad (Kde koně dávají dobrou noc a rostou slaměné domy, 12.-14.10.).

Jak píše koordinátorka Tamjdemu Markéta Votavová: Když říkáme, že je na čase plánovat i u nás v tamjdemovém týmu, nemyslíme to tak úplně vážně. Za poslední měsíc jsme už připravili program víkendovek na září a říjen. I když sestavování plánu projektu vždy připomíná puzzle, ze kterého vám pes sežral, nebo v lepším případě zakopal, asi polovinu dílků, nevzdali jsme se a už teď si můžete začít vybírat, kam TAM. Nemusíte dát v práci výpověď, abyste se mohli zúčastnit všeho. Vyberte si prostě takový projekt, který vám sedne podle vašeho času a zájmů, podle organizace i přátel, se kterými byste chtěli jet. Navíc, zatímco si budete vybírat, budeme v Tamjdemu plánovat víkendovky, doprovodné aktivity, večírky a bazary na listopad a začátek prosince. Těšíme se na setkání s vámi!