I podzim může být plný skvělých zážitků a nových setkání! Přečti si, co všechno můžeš zažít s Brontosaurem!

Rok se přehoupl do své druhé poloviny a tak po letních prázdninách přichází čas na podzimní víkendovky, výlety nebo společně strávené večery. Hnutí Brontosaurus vám takovéto příležitosti nabízí a my vám přinášíme ochutnávku pár vybraných akcí v Praze a jejím blízkém okolí…

Čajovna na konci světa

“Vydej se na místo, kde našel vlastní kousek světa člověk, co se nebál vzít svůj život do vlastních rukou. Vyslechni jeho příběh a dej se svou vlastní cestou i ty. Už víc neváhej, dveře čajovny jsou otevřeny právě teď…”

Pracovně prožitková víkendovka v Mníšku pod Brdy vás vtáhne do atmosféry fiktivní Čajovny na konci světa a odhalí vám inspirujicí příběh jejího čajovníka. Hlavní zážitkové programy jsou zaměřené především na téma rozhodování a přijetí zodpovědnosti za svá rozhodnutí. Dobrovolnická práce v Mníšku pomůže obnovit průhledy na park a zámek, osvobodí zdejší jabloně od náletových dřevin a připraví je na zimu.

Termín akce je 17. – 19. října a je vhodná především pro ty, kteří ještě s Brontosaurem na žádné akci nebyli nebo s ním nemají tolik zkušeností a chtějí poznat něco nového.

Víkendovka Čajovna na konci světa je společný projekt absolventů letošního organizátorského kurzu Hnutí Brontosaurus Cestičky, takže její organizátoři jsou mladí nadšení lidé, co si na své akci dávají záležet. Místa se ale rychle plní, proto neváhejte s přihlašováním, mohlo by se stát, že na vás nezbude místo! Pro více informací a přihlášení se podívejte na webové stránky www.rozruch.brontosaurus.cz/cajovna.

Létám, zpívám, nebydlím

Zasaď strom… pověs budku. Přijeď s námi věšet ptačí budky po pražských přírodních lokalitách a poznat tak Prahu trochu jinak.

Věšení ptačích budek v parcích je brontosauří téma letošního podzimu. Své premiéry se konečně dočká i Praha, kde se v termínu 14. – 16. listopadu poprvé vydáme do parku Cibulka s novými ptačími obydlími. Kromě věšení budek se můžete těšit na společný program, hraní a zábavu a to všechno na samotné brontosauří kanceláři přímo v centru Prahy. Nenechte okřídlené tvory déle čekat a pojďte přiložit svou ruku k dílu. Rádi budeme za každou pomoc i třeba na část víkendu. Pro přihlášení nebo případné dotazy klikněte na http://brontosaurus.cz/co-delame/kalendar-akci/detail/6869.

Nejen víkendovky

Kromě víkendových akcí můžete ve všední dny zajít na pražskou brontosauří kancelář. Od začátku října tam totiž opět začíná klubová sezóna. Zahajovat budeme 7. října tradiční palačinkovou sešlostí. Na příchozí čeká seznamování, povídání, plánování a hlavně pojídání palačinek, chlebových placek nebo jiných dobrot. Hned 9. října si můžete přijít poslechnout povídání o cestě po Pobaltí a od 16. října je každý druhý čtvrtek ve znamení Deskovek. 18. října se bude konat slavnostní otevření audiostezky po památných stromech Prahy 12, kterou připravuje Hnutí Brontosaurus. Kromě toho, že se můžete přijít podívat na otevření, tak můžete sami přiložit roku k dílu. Je potřeba pomoc s rozmístěním informačních tabulí i s vedením her na jednotlivých stanovištích v den otevření.

Od října do dubna bude také každé úterý probíhat kurz pro organizátory, jehož úvodní večer je 14. října. O organizátorském kurzu se můžete dočíst na stránkách http://praha.brontosaurus.cz/ohb/, kluby a všechny další akce můžete sledovat na facebookové stránce Regionálního centra Hnutí Brontosaurus v Praze https://www.facebook.com/brontik.praha.

Autorkou článku je Tereza Opravilová.