Podpořte Světlušku v pomoci nevidomým

Přemýšlíte, jak doma obohatit vánoční výzdobu? Inspirací pro vás mohou být originální křišťálové věci vyráběné lidmi se zrakovým postižením. Výrobky můžete zakoupit na adventních trzích v Praze a výtěžek poputuje na služby zrakově handicapovaným.

Projekt Světluška spočívá v poskytování odborných služeb a nadačních příspěvků lidem s těžkým zrakovým onemocněním. Projekt byl založen Nadačním fondem Českého rozhlasu v roce 2003 a od té doby se do něj zapojilo přes 80 000 dobrovolníků a miliony dárců.

Nadační fond Světluška. Autor: Tomáš Adamec. Zdroj: rozhlas.cz

Jak můžete pomoci? 

Jednoduše tím, že navštívíte stánek Světlušky a koupíte si křišťálový předmět. Výtěžek sbírky pak bude rozdělen ve veřejném grantovém řízení.

Můžete se také stát dobrovolníkem Světlušky, třeba i jen na jeden den během prodejních dnů a pomoci s prodejem křišťálů. Na stánek jsou potřeba vždy 2 prodejci, můžete tak oslovit i svého kamaráda, aby se přidal.

Kdy a kde?

Křišťálová výzdoba bude k prodeji na adventních trzích na Václavském náměstí v Praze od 24.listopadu do 22. prosince 2017.

V případě zájmu o výpomoc s prodejem kontaktujte Michaelu Hronovou emailem na michaela.hronova@rozhlas.cz. Více informací o projektu a akci naleznete na stránkách rozhlasu.

 

Zdroj : ceskyrozhlas