Pause – tréninkový kurz v Řecku

Kolikrát jste si během dne vzali do ruky svůj telefon? Víme, že digitální svět nám přináší spoustu výhod, ale co když nám také berou hodně cenných chvil a narušují náš vztah k sobě i k druhým lidem? Pokud toužíte po změně a chcete znovuobjevit vlastní sílu a sebeovládání, máme pro vás jedinečnou příležitost! Přijměte výzvu projektu Pause v Řecku, který vás zavede do nového světa odpojení, sebepoznávání a hlubokého propojení s přírodou.

Ilustrační foto.
Autor: Oleksandr Canary Islands
Zdroj: pexels.com

Co je to Erasmus+ školení a komu je určené

Erasmus+ je vzdělávací program EU, který mmj. financuje i několikadenní mezinárodní školení neformálního vzdělávání pro pracovníky s mládeží, kteří se tam učí nové metody jak s dětmi a mládeží pracovat, sdílejí dobrou praxi, nápady jak to chodí v jiných zemích/ organizacích, a plánují budoucí spolupráci. Účastníci mají proplacené náklady na cestu, mají zajištěné ubytování i jídlo zdarma. Více obecných informací o tomto typu projektu si můžete nastudovat zde.

Školení je určené všem, jejichž (budoucí) povolání je spojené s prací s dětmi a mládeží. Je to vhodné pro (ne)pedagogické pracovníky, pracovníky a dobrovolníky ve vzdělávání, skauty, aktivní studenty/ mladé lidi ve své komunitě, apod. 

Pause 

Na projektu Pause nečekejte nudné přednášku. Naopak! Společně budete pracovat na získání lepšího povědomí o tom, jak technologie ovlivňují naše životy a jak to ovlivňuje naše mezilidské vztahy. Prožijete digitální detoxikační období, kdy se na 8 dní odpojíte od elektronických zařízení a budete zkoumat nové způsoby interakce a komunikace s ostatními lidmi. Získáte nové metody, které vám pomohou podporovat zdravější životní styl a rozvoj měkkých dovedností u mladých lidí.

Na co se můžete těšit?

  • Sebepoznání a sebeuvědomění díky odpojení od technologie
  • Praktické aktivity a workshopy, které podpoří vaši vlastní kreativitu a dovednosti
  • Společný pobyt v přírodě a podpora udržitelného životního stylu
  • Objevování nových strategií a nástrojů pro podporu mladých lidí v digitálním věku

Důležité informace

🌍 Místo: Hopeland blízko vesnice Malandreni, Řecko
📅 Datum: 12. 10. – 20. 10. 2023
🚌 Doprava: 245 EUR (doprava je hrazena do maximální částky 245 EUR)
🏠 Ubytování, strava a program je hrazen. Ubytování je zajištěno v kempu ve stanech.

Partnerská organizace vybírá účastnický poplatek ve výšce 50 euro/účastník na pokrytí vedlejších nákladů.

Více informací se dočtete v infopacku zde.

Výměna mládeže Tandem v organizaci Hopeland

KOHO HLEDÁME

3 účastníky,

kteří jsou plnoletí a mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR. Uvítáme jak přihlášky od naprostých nováčků v Erasmus+, kteří teprve sbírají odvahu se účastnit mezinárodních projektů, nebo kteří si díky projektu chtějí rozšířit obzory v dané problematice, jelikož pro to najdou využité ve své kariéře. 

Bydlíš na malém městě či vesnici, kde je málo příležitostí ve vzdělávání a na pracovním trhu? Jsi ochuzen/a o šanci zkusit pracovat v mezinárodním prostředí kvůli složité situaci? Neboj se nám o tom do přihlášky zmínit.

Podmínky účasti:

  • plnoletost
  • rezidence v ČR (české občanství nebo platný trvalý pobyt na území ČR)
  • zkušenost s neformálním vzděláváním (alespoň základní z pohledu účastníka)
  • zaměření na práci s mladými lidmi, na vzdělávání, neziskový sektor, apod.
  • ochota se na 8 dnů odpojit od technologií a být v přírodě
  • očekává se aktivní účast na všech fázích školení

K čemu se zavážeš

Přihláška je závazná, pokud nám ji vyplníš a budeš vybrán/a, 100% počítáme s tvojí účastí. Je nezbytné zaplatit účastnický poplatek 1000 Kč naší organizaci Mladiinfo ČR (pokyny emailem).

Od všech účastníků se očekává aktivní přístup a chuť naučit se něco nového.

Jak se přihlásit na školení

Tato školení v Řecku vyžaduje přihlašování přes tento formulář. Termín vyplnění je do 30. 7. 2023 nebo do naplnění týmu. Přihlášku vyplň v anglickém jazyce. Vyplněním přihlášky dáváš Mladiinfo ČR, z.s. a hostitelské organizaci souhlas ke zpracování svých osobních údajů.
V případě dotazů můžeš psát na eliska.nemcova@mladiinfo.cz .

Tuto výměnu mládeže organizuje místní nevládní organizace a je podpořena programem Erasmus+.

Tento projekt byl financován z prostředků Evropské Unie.