Oslava aleje u klášteru Hora Matky Boží

O anketě Alej roku jsi už mohl/a na našem webu číst. Pokud chceš zjistit víc, článek najdeš tady! Arnika tě nyní zve na oslavu do Králík, kde se nachází vítěz Aleje roku 2023.

Slavnost v Králíkách

Slavnost začne v neděli 2. června v 13:00 v Králíkách, ulice V Aleji, u brány do aleje. Odhalíme slavnostně pamětní ceduli. Projdeme se alejí ke klášteru na Horu Matky Boží, s doprovodným výkladem Michala Kosa, ředitele městského muzea a dalších odborníků (asi 2 km do kopce).

Slavnostní ocenění nominujících vítěznou alej a vyhlášení nového ročníku ankety Alej roku 2024 proběhne na podiu u kláštera v 14:40, jako doprovodná akce ZUŠ OPEN v Pardubickém kraji. Můžete se těšit na řadu hudebních vystoupení a krásné výhledy do krajiny.

Alej roku

Nevšední anketa

Anketu Alej roku pořádá spolek Arnika a jejím cílem je zvýšit zájem o stromy rostoucí v blízkosti lidských sídel. Aleje nás doprovází k významným památkám, cestou do práce nebo do školy. Dotvářejí atmosféru místa a mají mnoho pozitivních vlivů na naši psychiku a zdraví tím, že vytvářejí příznivé mikroklima, jsou také biotopem pro mnohé živočichy a poskytují řadu dalších benefitů.