Online dobrovolnictví po celém světě – UN Volunteers

Nabídka online dobrovolnictví po celém světě od United Nations Volunteers

Momentální situace vám překazila dobrovolnictví v zahraničí? Chtěli byste pomáhat a nevíte kde? Můžete se přihlásit do online dobrovolnictví, které funguje po celém světě a zároveň tak získat praxi napříč obory.

https://pixabay.com/illustrations/online-library-education-book-4091231/

O co se jedná?

Online dobrovolnictví je rychlé, snadné a hlavně efektivní! Moderní doba přináší nové technologie a vy tak můžete pomáhat po celém světě v pohodlí domova. Lze to jednoduše prostřednictvím vašeho počítače, telefonu nebo tabletu. 

United Nations Volunteers je program s dlouholetou tradicí, který zajišťuje propojení dobrovolníků se subjekty OSN, vládními či jinými veřejnými institucemi a organizacemi tvořícími občanskou společnost.

Jedinečné celosvětové spojení si klade za cíl vytvářet smysluplné hodnoty.  Patří mezi ně budování soudržnosti, snižovaní chudoby a nepochybně pomáhat tam, kde je to nejvíce potřeba.  Do projektu je zapojeno 137 zemí a ročně do něj přispívá až 12 000 doborvolníků. 

Přihlásit se může kdokoliv, registrace je zdrama a vše je v anglickém jazyce. Mimo jiné funguje platforma i pro agentury, či organizace, které dobrovolníky hledají. 

Můžete se podívat na krátké video pro bližší představení. 

 

Jak pomáhat?

Pomáhat můžete hned v několika oblastech. Nejrozšířenější nabídka je pro nadšené kreativce a žurnalisty, kteří se mohou věnovat tvorbě a designu webových stránek. Zároveň psát texty, překlady a editovat články. 

Uplatnění naleznou i budoucí pedagogové, jako tvůrci vzdělávacích projektů, anglických kurzů nebo učitelé online. 

Studenti marketingu a managementu mohou zde využít své zkušenosti v oblasti foundraisingu, tvorbě strategických plánů, hledání potenciálních partnerů nebo budování značky pro firmy. 

V neposlední řadě si najdou své i studenti IT oborů. Naleznete zde například vývoj webových aplikací, tvorbu a programování mobilních aplikací. 

Jak se přihlásit?

Zde je velmi jednoduchý postup:  

  1. Zaregistrujte se na následující stránce.
  2. Vyplňte svůj profil.
  3. Můžete začít hledat práci. Hodně štěstí!

Případné doplňující informace naleznete na tomto odkaze

Pokud vás přesto online dobrovolnictví nenadchlo, můžete se podívat i na jiné nabídky z rubriky dobrovolnictví.