NEFORMÁLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Neformální vzdělávání v ČR

Eurodesk

Portál nabitý nabídkami ze všech oblastí zaměřenými na evropskou spolupráci.

Ted Talk

Více jak 1 400  volně dostupných záznamů přednášek a diskuzí na nejrůznější témata od osobností z celého světa. Mnoho z nich je k dispozici s českými titulky.

Mimo školu

Kvalitní český portál nabízející vyčerpávající přehled odkazů na neformální vzdělávání online, ale i vlastní výukový program.

Czechitas

Czechitas poskytují workshopy pro dívky z oblasti IT a to zadarmo. Jejich workshopy se konají ve většině větších českých měst a orientují se na programování, grafiku, práci s daty a podobně.

Edumenu

Portál inzerující organizace, kurzy, školení, konference, studijní příležitosti, články a poradenské služby z oblasti vzdělávání.

Jobs

Přehled nejrůznějších konferencí na známých stránkách pro zájemce o zaměstnání Jobs.cz.

Khanova škola

Český překlad známé Khan Academy, nabízející přes tisíc naučných videí z nejrůznějších oborů.

Uč se online

Portál nabízející vše potřebné do školy – zápisky z hodin, čtenářský deník, taháky, slohovky nebo referáty.

Naučme se

Projekt, který umožňuje všem stát se součástí různých tematických kurzů, buď jako lektor nebo jako účastník, přičemž ceny kurzů určují sami lektoři.

Světové Přednášky

Světovové Přednášky nabízejí volně dostupné videozáznamy přednášek z celého světa, včetně ČR, zejména z oblasti marketingu, podnikání atp.

Pro středoškoláky

Portál středoškolských studentů z Prahy nabízející dalším studentům SŠ různé příležitosti vzdělávání a osobního rozvoje mimo školu.

Nebuď ovčan

Vzdělávání zaměřené na podporu občanské iniciativy a participace.

Výměny mládeže

Tmelník

Organizace z Mělníka organizující výměny mládeže a další projekty v rámci programu Erasmus +.

Evropské centrum mládeže Břeclav

Břeclavské centrum pořádá množství výměn mládeže a dalších vzdělávacích projektů

Hodina H

Informační kanál pro děti a mladé lidi a zároveň organizace pořádající výměny mládeže

Humanitas Profes

Organizace zaměřená na rozvoj lidských zdrojů a podporu lidských práv.

Together

Součást mezinárodní sítě organizací Together pořádá množství výměn mládeže a dalších projektů. Bohužl nemá své webovky, ale pouze Facebook.

Akropolis

Organizace z Uherského Hradiště věnující se mimo jiné koordinací výměn mládeže.

Liberecká občanská společnost

LOS usiluje o vzdělání různými více či méně formálními způsoby, pořádá projekty v Česku i zahraničí, semináře i dobrovolnické aktivity.

Be International

Studentský spolek brněnské Fakulty sociálních studií organizující výměny mládeže a další mezinárodní vzdělávací projekty.

Tandem

Organizace zaměřená na česko-německou spolupráci organizuje výměny mládeže, jazykové kurzy, pobyty a semináře.

GFPS

Programy zaměřené na spolupráci s Polskem a Německem.

Jazyky, výuka jazyků, jazykové výměny

Fair List

Stránky umožnující hodnotit a najít kvalitní jazykové vzdělání.

Jazyky

Magazín o jazykovém vzdělávání, studiu, překladech, tlumočení a práci v zahraničí.

Langmaster

Platforma nabízející širokou kolekci bezplatných online jazykových kurzů  a výukových materiálů z angličtiny, francouzštiny, italštiny, němčiny nebo třeba i svahilštiny a mnoha dalších jazyků.

International Student Club CTU Praha – Tandem

Program Tandem České Technické Univerzity v Praze nabízející vzájemné učení se jazyků prostřednictvím databáze Tandem partnerů.

International Club Charles University – Tandem Teaching Program

Učební program Tandem Univerzity Karlovy v Praze nabízející vzájemné učení se jazyků.

Prague Language Exchange

Stránky jazykových výměn po celém světě, včetně Prahy, kde si můžete najít partnera na osobní konverzace, dopisovacího přítele nebo se učit cizí jazyk skrze text a video chat.

Neformální vzdělávání v zahraničí

NAEP

Národní agentura pro evropské vzdělávací programy. Naleznete zde veškeré informace o programech Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius, Grundtvig a další. Semináře, veškeré dokumenty a formuláře jsou také součástí webových stránek.

IYNF

Mezinárodní organizace spojující skupiny mladých lidí po celé Evropě, kteří touží po dalším vzdělávání. Na stránkách můžete najít výukové a výměnné programy v rámci celé Evropské unie.

Neformální vzdělávání

Tato organizace administruje program neformálního vzdělávání Evropské komise s názvem Mládež v akci. Díky tomuto programu mohou mladí lidé či pracovníci s mládeží uskutečnit mnoho zajímavých národních i mezinárodních projektů, které umožňují vyzkoušet si aspekty neformálního vzdělávání přímo v praxi.

No excuse list

Webová stránka, na níž může každý najít studium téměř čehokoliv on-line, zadarmo a z tepla svého domova. Díky tematicky zaměřenému seznamu se budete skvěle orientovat.

Khan Academy

Posláním této organizace je výuka přes internet nejen pro mladé lidi. Najdete zde lekce od matematiky přes biologii až po humanitní vědy.

Duolingo

Studium cizích jazyků je čím dál populárnější všude ve světě. Díky malým lekcím si každý den můžete procvičit nejen angličtinu, ale spoustu dalších světových jazyků, které se vám určitě budou hodit.

Coursera

Databáze více než 80 světových univerzit a organizací, které vám umožní bezplatné on-line studium vybraného tématu. Několikatýdenní kurzy jsou zakončeny verifikovaným certifikátem.

EdX

Anglicko-indické internetové stránky, které nabízí spoustu internetových kurzů z technických oborů.