Odjet do Řecka na půl roku?

S Mladiinfo ČR není odjet do Řecka na půl roku žádný problém! Pokračujeme s dlouhodobou spoluprácí s řeckou organizací Orfeas, která má ve svých řadách jedno volné místo!

Program Evropský sbor solidarity umožňuje vyjet na různé (dobrovolnické) projekty, kde má účastník zajištěno zdarma vybavené ubytování, proplatí se mu cesta, a ještě dostane peníze na jídlo a ostatní věci, které potřebuje k životu. Je to skvělá možnost jak vycestovat, osamostatnit se, a naučit se novým věcem, které vás posunou ve vaší kariéře. Více obecných informací o programu naleznete zde.

O jaký projekt se jedná

Hledáme 1 účastníka, který bude součást každodenního chodu mateřské školky v přímořském městě Xylokastro. Dobrovolník bude ve styku s dětmi od 2 do 5 let, bude se podílet na přípravě jejich herního a výukového programu, a za vedení tamních učitelů a pracovníků s mládeží bude vymýšlet vlastní program a workshopy. Úkoly nejsou nijak náročné a zvládne je i ten, kdo nemá pedagogickou průpravu ze školy. Koordinovat vaše aktivity bude přijímací organizace Orfeas, se kterou máme jen ty nejlepší zkušenosti.

Projekt trvá 6 měsíců přesně, začátek je flexibilní od února či března 2020.

Ilustrační foto. Autor: Tolmacho. Zdroj: Pixabay.com

Co tím získáte

Co všechno dostanete výměnou za čas, který projektu věnujete?

  • Praxi v oblasti mezinárodní týmové spolupráce, práce s dětmi a mládeží, a sociální práce
  • Certifikát YOUTH PASS, který dokládá, co všechno jste se naučili (hodnotíte sami sebe), a skvěle doplní váš životopis
  • Zlepšení jazykových dovedností
  • Nové soft-skills v oblasti interkulturní komunikace
  • Praktické dovednosti
  • Místo a čas pro osobní a kariérní rozvoj
  • Nové přátele, kontakty, a dobrodružství
  • Dobrý pocit z užitečné práce pro ostatní

Koho hledáme

Účastník musí mít trvalý pobyt v České republice. Projekt je určen pouze pro uchazeče od 18 do 30 let (včetně). Nehledáme pouze studenty, ale i nezaměstnané, kteří si potřebují rozšířit obzory a získat pak ve své profesi nebo osobním životě větší rozhled.

Od dobrovolníka se očekává, že bude ke svým úkolům přistupovat zodpovědně a nejlépe jak umí. Zároveň však chceme vyzdvihnout to, že se jedná o neformální vzdělávání, a v Evropském sboru solidarity razíme heslo: Učený z nebe nespadl. Na projekt jedete, abyste se něco naučili, a ne abyste pouze předváděli ty nejlepší a profesionální výkony – to od vás nikdo neočekává a ani to po vás nechce. Program ESC pomáhá mladým lidem se zdokonalovat a učit se, nikoliv dát šanci jen těm nejlepším. 

Rádi bychom podpořili ty, kteří se bojí projektů zúčastnit kvůli “slabší” jazykové vybavenosti. Každá organizace s tím počítá, že angličtina (nebo jiný jazyk, který tam budete potřebovat) není váš rodný jazyk a všichni se ho stále ještě učíme a zlepšujeme se. Projekty ESC nejsou určeny jenom těm, kteří umí perfektně anglicky/ španělsky/ německy apod., ale hlavně těm, kteří si ten jazyk potřebují naučit a umět ho aktivně používat. Kde jinde se lépe naučit jazyk než v zahraničí?

Ilustrační fotografie Xylokastra. Zdroj: IHA.

Jak odjet do Řecka a zažít skvělý půl rok zábavy?

Pokud splňujete podmínky a líbí se vám popis tohoto konkrétního projektu, pošlete nám, prosím, na email kancelar@mladiinfo.cz tyto dva dokumenty*:

  • CV v angličtině s fotkou
  • Motivační dopis v angličtině

Nezapomeňte, prosím, zmínit, kdy nejdříve můžete na projekt odcestovat.

Přihlášky přijímáme do 27. 1. 2020.  do 17. 2. 2020. Potřebujete kontakt na českou dobrovolnici, která je nyní na místě? Napiště nám a my vás propojíme.

*Přihlášením na tento projekt dáváte Mladiinfo ČR, z.s., a organizaci Orfeas souhlas ke zpracování vašich osobních údajů pro účely administrace tohoto projektu.