Zapojte se do ochrany deštného pralesa v Indonésii

Chtěli byste se někdy podívat do prostředí sumaterské džungle a podílet se na ochraně deštného pralesa? Nyní máte možnost s Help for jungle!

Help for jungle?

Help for the Jungle je environmentální projekt, zabývající se jak samotnou ochranou životního prostředí, tak vzděláváním lidí v této oblasti. Projekt působí v ČR a Indonésii, a v obou zemích je jeho hlavním posláním vést lidi k ochraně životního prostředí.

V rámci ČR projekt vede výukové programy a přednášky pro školy a veřejnost. Přednášky jsou o Indonésii a problémech, se kterými se dlouhodobě potýká. Ať už se jedná o problematiku obchodu na nelegálním trhu s exotickými zvířaty, devastování deštných pralesů, nebo poslední měsíce mediálně velmi diskutované téma palmového oleje.

Dobrovolníky nyní hledají pro obě země.

Foto: Sumatra, Monica Renata, Wikipedie.

Co z toho budete mít?

Podílet se na ochraně deštných pralesů jakýmkoliv způsobem, ať už vyučováním místních nebo upozorňováním na problémy, je velmi záslužná činnost. Mimo jiné získáte zkušenosti s činností v organizaci, s koordinací a vedením lidí a jako druhotný benefit se vám nabízí pestrá země s rozmanitou kulturou.

Dobrovolnictví v ČR

Pokud nemáte možnost vyjet do zahraničí, nicméně rádi byste přidali ruku k dílu, můžete pomáhat i z pohodlí České republiky. Můžete být užiteční například:

– Tvorbou výukových programů a jejich výukou
– Grafickými a výtvarnými pracemi
– Fundraisingem
– Překlady

V případě zájmu pište na mail: info@helpforjungle.com

Dobrovolnictví v Indonésii

Vaším domovem by byla severní část ostrova Sumatra, na hranice národního parku.
Momentálně se hledá člověk na pozici lektora angličtiny ve výukovém centru.

Jde o minimálně 2 měsíční pobyt. Je nutné mít dobrou znalost angličtiny a být schopen připravovat a vést výuku. Výuka by probíhala zhruba 4 hodiny týdně, pět dní v týdnu. Ubytování a strava jsou zajištěny přímo v centru. Dopravu si hradíte sami.

 V případě zájmu zašlete životopis a motivační dopis v anglickém jazyce na adresu info@helpforjungle.com a do předmětu napiště „Long term volunteering“.

Pokud budete vybráni, brzy obdržíte pozvánku na pohovor.

zdroj: helpforjungle