Oběd s Rodinou Odvedle

Rádi byste vyzkoušeli něco netradičního? Zajímá vás, jak žijí cizinci v Česku? Zapojte se do Rodiny Odvedle! Pozvěte k sobě domů na nedělní oběd rodinu, která pochází z jiné země než vy!

Projekt Rodina Odvedle představuje jedinečnou příležitost potkat zajímavé lidi, poznat jejich osudy a dozvědět se více o kultuře jiných národů. Ke společným obědům zasedlo za tu dobu již 1 232 českých rodin a rodin cizinců.

Setkání podporují vzájemnou komunikaci, porozumění jiné kultuře, budování osobních vztahů mezi českými rodinami a rodinami cizinců, stejně jako i integraci cizinců na osobní úrovni.

Projekt je otevřený pro české rodiny a rodiny cizinců, státních příslušníků třetích států (zemí mimo EU), kteří v České republice legálně pobývají.

Přihlášení je jednoduché. V on-line přihlášce k setkání rodin uveďte své kontaktní údaje, zaměstnání a koníčky.

Poskytované informace organizátorům pomůžou dát dohromady vaši rodinu s rodinou z blízkého okolí na základě věku členů rodiny, společného povolání a koníčků či jazyků, jimiž se domluvíte, abyste měli co nejvíce společného a návštěva se opravdu povedla.

Jde o pouze jednodenní nedělní setkání vždy u jedné z rodin – buď české nebo cizinecké. Jedna z rodin je tedy hostitelská, připraví pro svou návštěvu nedělní oběd i program.
Je vaše rodina otevřená, akční a také zvědavá, jak to chodí u cizinců? Přihlaste se do projektu Rodina Odvedle.

Zdroj: http://www.slovo21.cz/index.php/projekty-cizinci/rodina-odvedle