Nový portál pro zájemce o stáž

Na stáže ve firmách se zaměřuje nový portál Ministerstva práce a sociálních věcí, který si klade za cíl zprostředkovat další vzdělávání formou stáží a tím i vyšší konkurenceschopnost absolventů.

Stáž je dobrou možností pro absolventy, jak získat praxi, kontakty a propojit teorii s praxí. Navíc mnoho stážistů, kteří se firmě osvědčili, zůstává a stává se placenými zaměstnanci. I když pozice stážisty není placená (někteří s oblibou přirovnávají stážisty k dobrovolníkům v komerčních firmách), prostřednictvím zapojení se do programu je možné nechat si proplatit cestovné a stravné.

Nový portál Stazevefirmach.cz se pokouší ulehčit kontakt potenciálních stážistů s firmami. Zájemce o stáž se na stránkách může nezávazně registrovat a vybrat si z nabídky firem. Ta zatím není příliš obsáhlá,  avšak každý den se rozrůstá a obsahuje nabídky z různých oborů a krajů.

Stážistou prostřednictvím programu Stáže ve firmách mohou být občané Čr s trvalým byslištěm mimo hl.m. Prahu. Stáže jsou kromě absolventů určené také nezaměstnaným nebo osobám vracejícím se na trh práce. Rozsah stáže závisí na požadavcích firmy, stáž však musí trvat nejdéle 6 měsíců.

Pokud končíte školu a nemáte tak úplně jasno, co dál, navštivte stránky Stazevefirmach.cz, za registraci nic nedáte.

Podle Stazevefirmach.cz