Nominujte Ředitele roku a soutěžte o ceny

Společnost Tutor, známá především svými přípravnými kurzy na přijímací zkoušky, pořádá v tomto školním roce druhý ročník ankety. Nazývá se Ředitel roku 2019/20 a nyní čeká na nominace skvělých ředitelů a ředitelek.

Zkusme se odprostit od běžných stížností na školu, jak nás štve. Oceňme pro jednou, že je to instituce, co se neřídí sama. Není perpetuum mobile ani automatizovaná. Stojí za ní osoba, která drží otěže a udržuje ji v chodu. Je v čele vaší školy schopná ředitelka, nebo schopný ředitel? Nominujte jej zde ve formuláři.

Jak poznat dobrého ředitele či ředitelku?

Ti nejlepší dokáží v rámci přiděleného a omezeného rozpočtu divy. Zapojit školu do prospěšných projektů, modernizovat vybavení, zvýšit věhlas školy. A v neposlední řadě i motivovat samotné učitele. Být jim inspirací i záchranným kruhem, když jim dávají studenti zabrat.

Škola, v jejímž čele stojí taková kapacita, se pak těší velké oblibě, ví se o její prestiži a hrnou se na ni malí talenti z širokého okolí. A v konečném důsledku i oni pak mohou úroveň vzdělání jednotlivých tříd posunout směrem vzhůru. Z čehož pak těží celá třída a výsledky se projevují mj. i u přijímacích zkoušek.

Jsem na naše vedení náležitě hrdý/á. Kde vyplním nominaci?

Nominace probíhá prostřednictvím formuláře, a to až do 15. 12. 2019. Kromě dobrého pocitu, že dáte světu vědět, jak dobrého ředitele či ředitelku na škole máte, můžete navíc i něco vyhrát! Partneři ankety přispěli svými cenami, které čekají na tři šťastlivce. Ti budou vylosováni ze všech vyplněných formulářů.

Nominace se dělí na 3 kategorie:

  • Nejlepší ředitel/ka základní školy
  • Nejlepší ředitel/ka střední školy
  • Nejlepší ředitel/ka vesnické malotřídky

Na konci března se pak můžete těšit na zveřejnění výsledků a předání oceněným. Do ankety mohou nominovat jak žáci, tak rodiče nebo jakýkoli přítel školy.

Zdroj: Tutor.cz