Nominace na cenu Gratias Tibi otevřeny!

Podařilo se vám rozjet projekt, který obohacuje okolní svět? Nebo o nějakém víte? Nominujte ho na cenu Gratias Tibi.

Gratias Tibi (Děkuji tobě) je ocenění pro mladé lidi do třiceti let, kteří se snaží zlepšovat svět okolo sebe. Ať už je to pomoc seniorům, ochrana životního prostředí či vzdělávací kampaně.

Celkem bylo od roku 2014 nominováno přes 600 zajímavých projektů, z nichž jsou ty vítězné každý rok na přelomu května a června oceňovány v pražském kině Lucerna.

Cena je udělována ve třech kategoriích:

  • základní školy
  • střední školy
  • lidé do 30 let

I samotná nominace znamená, že se s projektem seznámí široká veřejnost, protože všechny nominace jsou zveřejněny na webových stránkách soutěže.

 

Zdroj: Cena Gratias Tibi

Jak nominovat?

Po nominaci, kterou může provést jednotlivec i skupina, odborná porota složená ze zástupců partnerských organizací, médií a osobností veřejného života vybere devět finalistů a vítězů.

S těmi jsou poté natočený medailonky, které jsou odvysílány na kanálu České televize ČT2 a přístupné na webových stránkách České televize, kde hlasují diváci pro vítězný projekt v kategorii Cena České televize.

V rámci ceny Gratias Tibi je udělována i Cena Nadace O2 za přínos vzdělávání.

Pokud máte zájem svůj či cizí projekt na ocenění nominovat, stačí vyplnit přihlášku do 28. 2. 2018. Nominovány mohou být jak krátkodobé tak dlouhodobé projekty, které se uskutečnily v době od  1. 4. 2017 do 28. 2. 2018.

Slavnostní vyhlášení se uskuteční 15. 5. 2018 v pražském kině Lucerna.

Vítězové ve všech kategoriích obdrží finanční prostředky na další rozvoj svých projektů a studijní pobyt v zahraničí.

Zdroj: Cena Gratias Tibi