Navštivte letošní Noc divadel

Máte rádi divadlo a chcete jej zažít jinak? Tento týden neseďte v sobotu večer doma, vyrazte do divadla v rámci celorepublikové akce Noc divadel.

Již po páté se letos koná Noc divadel. Den, kdy se běžní i méně častí návštěvníci divadla nevydávají na divadelní představení, ale zažívají divadlo trochu z jiného úhlu. Mohou si divadelní prostory prohlédnout, seznámit se se svými oblíbenými herci, režiséry a dalšími osobnostmi, které pro ně tvoří v jiných dnech nezapomenutelné divadelní zážitky.

Plakát Noc Divadel Zdroj: nocdivadel.cz

Poprvé se česká divadla zapojila v roce 2013. Česká republika se tak připojila do skupiny dalších zemí, které se European Theatre Night účastní. Od té doby se řada českých divadel, které mají v tento den otevřené dveře, rozrostla. Nabízejí v odpoledních a večerních hodinách pestrý program –  představení, noční prohlídky, workshopy, setkání s herci, divadelní dílny či perforamce. Vše je inspirováno jednotným mottem, které pro letošní rok zní „Forever Young„. Každé divadlo se ve svém programu liší, na hlavní stránce Noci divadel lze pomocí filtru (kde zadáte město a typ akce)  najít program, který zajímá právě vás.

Vstup na akce je zdarma nebo za symblické vstupné. Z důvodu omezené kapacity, je v některých divadlech nutná rezervace.

Staňte se dobrovolníky!

Do takovéto události je samozřejmě zapojeno množství lidí, kteří celou Noc divadel připravují. Pokud nechcete být jen návštěvník a chcete přiložit ruku k dílu, můžete jako dobrovolník. Stačí kontaktovat vybrané divadlo a zeptat se na možnosti výpomoci.

Tak nezapomeňte: letošní ročník proběhne 18. 11. 2017.

 

Zdroj: nocdivadel