Užijte si nevšední víkend

Víkendy jsou zpravidla vhodným časem na cestování, dobré jídlo, setkávání s přáteli…Co takhle ho jednou strávit něčím ještě jiným, nevšedním? Vydejte se na víkend do neziskovky!

Vydejte se s Tamjdem na Víkendovku – expedici do zajímavé české neziskové organizace.

Na chvíli se stanete její důležitou součástí a zanecháte za sebou velký kus smysluplné práce. První projekty roku 2016 startují už v dubnu.

 Víkendovka trvá od pátečního do nedělního večera a setkat se na ní můžete s mezinárodní skupinou okolo 12 lidí.

Víkendovky se konají po celé České republice, často na krásných a méně známých místech v neziskovkách všeho druhu: od ekocenter, přes biofarmy, až po nízkoprahová zařízení, památky a komunitní domy pro lidi s handicapem.

Kromě práce se během víkendu můžete těšit jak na relax v trávě, různorodou večerní zábavu a výlety, tak na neformální příležitosti k osobnímu rozvoji a vzdělávání – zajímavé přednášky, workshopy, hry a skupinové aktivity a prohlídku organizace.

Nevsedni vikend s vikendovkami v neziskovkach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

První letošní Víkendovky budou velmi rozmanité. Podívejte se na dubnový program a neváhejte se přihlásit. Kapacita každé akce je omezená. Nevsedni vikend

1.– 3. dubna – Ekologické volnočasové centrum Švýcárna je ukryto v krásném prostředí Josefovského údolí v CHKO Moravský kras. Zapojíme se do práce na dostavbě lesního baru, knihovny – odpočinkového místa v areálu centra.

8.– 10. dubna – Propolis v obci Chříč na Křivoklátsku: tato neziskovka renovuje pivovar a buduje komunitní kulturní centrum. Pomůžeme s budováním „Velké chříčské zdi“ z kamene a jílu a se založením zeleninové zahrady.

15.– 17. duben – Organizace AVE, která v Českém Těšíně pracuje s dětmi a mládeží a zakládá komunitní zahradu uprostřed sídliště. Vydáme se tam pomoci s úpravou bylinné zahrady. Vytvoříme boxy pro výsadbu rostlin a přírodní ohniště.

23.– 25. duben – Komunitní dům pro lidi s handicapem Benediktus nás opět po roce přivítá v obci Modletín. Těšíme se na výpomoc s natíráním roubenky, brány a stavbou kamenných schodů.

Za účast na víkendovkách zaplatíte 250 Kč. Na konkrétní akci se vždy přihlasíte přes on-line přihlašovací formulář.

Více o víkendovkách najdete na stránkách Tamjdemu.