Netradiční dobrovolnictví ve Zdoňově

Co zkusit netradiční, časově neohraničené dobrovolnictví s partou mezinárodních (nejen) umělců v malebném městečku Zdonov? MeetinginZdonov hledá možná právě vás!

Co je MeetinginZdonov?

Organizace MeetinginZdonov vznikla kolem roku 2006 a hostí na svém statku nedaleko Adršpachu (nejen) umělce – nabízí mnoho možností pro aktivní lidi, kteří se rádi setkávají a učí se nové věci. To celé má pod taktovkou Stan Coenders, zkušený pořadatel workshopů, kurátor a umělec.

Všechno začalo v roce 2005, kdy byl koupen statek v dezolátním stavu. Nechtěnou budovu lidé z organizace ve spolupráci s místními zrenovovali a již v roce 2007 se zde konala první mezinárodní aktivita. Na místě se pořádá mnoho workshopů pro architekty, umělce, ale také zde můžete cvičit jógu. Lidé do Zdonova přicházejí a odcházejí – někdy se na místě setká více lidí, někdy je zde lidí jen pár.

fotka 4

Každé léto se do Zdonova chystá spousta lidí. Proto je nutné, aby někdo pomohl s přípravami. S čím lze pomoci?

  • se sázením rostlin, zvelebováním prostředí
  • s prací na PC – internet, tvorba a udržování webových stránek
  • s grafickým designem
  • s vařením pro ostatní
  • se stavebními pracemi
  • s marketingem
  • vítány jsou umělecké projekty všeho druhu ke zvelebování prostředí

Důraz je kladen na to, aby práce byla odpočinkem a člověk se při ní něco naučil. Místo je zaměřené na práci s umělci, proto spousta dobrovolníků práci spojila s hudbou, malováním, nebo psaním.

Momentálně nejvíce shání organizace někoho, kdo pomůže s webovými stránkami a na přelomu dubna a května přijímá dobrovolníky, kteří pomohou se sázením rostlin a ostatními druhy venkovních prací. Je počítáno se 3-4 hodinami práce denně výměnou za ubytování a jídlo.

fotka2

Jazyky, kterými se zde domluvíte: angličtina, němčina, holandština, trocha češtiny, francouzštiny a také rukama – nohama.

Ve volném čase se tu skvěle lozí po skalách. Také zde můžete jezdit na kole, chodit na procházky, prohlédnout si malé městečko a zúčastnit se kulturních akcí.

Jak se přihlásit?

Podívejte se na www.meetinginzdonov.nl nebo kontaktujte Stana na 605 959 423 či stancoenders@gmail.com.

Přihlásit se můžete také přes síť Helpx!

Zdroj: Stan Coenders