Neobvyklé dobrovolnické projekty přes Maltézskou pomoc

O obecně prospěšné společnosti Maltézská pomoc jste už určitě aspoň zaslechli, je to charitní a humanitární organizace zřizovaná řádem Maltézských rytířů, která působí v jedenácti českých městech a jejich okolí.

Pokud jste se ale nikdy nezajímali o to, jaké zapojení nabízí Maltézská pomoc dobrovolníkům, udělali jste velkou chybu – projekty této organizace jsou v mnohém zajímavé a netradiční..

Adopce seniorů nabízí možnost navštěvovat „svou“ babičku nebo dědečka na 1-2 hodiny týdně, zpříjemnit jim jejich pobyt v domovech a ubytovnách a pomoci s chodem domácnosti.

Projekt Dopisování s vězni nabízí skvělou možnost pozitivně ovlivnit, motivovat a pomoct se začleněním do společnosti lidí ve výkonu trestu. Jedná se o nevšední zážitek a zkušenost, při níž se aspoň zprostředkovaně setkáte s prostředím, do nějž se snad běžně nedostanete.

Projekt 5P pomáhá hledat „parťáky“ dětem, které mají problémy se začleněním do společnosti a více se o něm (snad) už brzy dočtete v samostatném článku.

Pokud nejste zrovna mateřskými pudy oplývající, ale přesto toužíte po přímé práci s lidmi, zkuste právě dobrovolnictví přes Maltézskou pomoc. Více informací získáte na telefonu 257 534 935 nebo přímo na stránkách organizace.