Nenechte si ujít začátek dobrovolnické sezóny z Inex-SDA!

Chcete se letos vyjet do zahraničí? Zúčastněte se workcampu! Inex-SDA pro vás přichystal nabídku přibližně 2000 workcampů v 70 zemích světa!

Ve zkratce o Inex-SDA

Inex-SDA je nevládní nezisková organizace. Jednou z možností, jak se zapojit, je vyjet jako účastník nebo vedoucí na workcamp, a to v rámci České republiky i zahraničí. Nebo vás možná více láká vyjet na delší dobu, pak můžete využít i dlouhodobých projektů do mnoha zemí. Můžete se také stát dobrovolníkem v rámci Dobrovolnického klubu.

Inex-SDA – Itálie 2018. Baryskina Yuliana

Spuštění letošní dobrovolnické sezóny je tady!

Již 12. března zveřejní Inex – Sdružení dobrovolných aktivit databázi asi 2000 workcampů, které se konají po celém světě.

Workcampy jsou projekty, na kterých se můžete setkat s dobrovolníky z mnoha států světa. Společně pracujete a trávíte volný čas a díky tomu máte možnost poznávat různé země a kultury, ale také podpořit prospěšné projekty a naučit se něco nového. Workcampy jsou zaměřené na různé projekty od práce s dětmi až po rekonstrukci památek.

Tyto projekty trvají většinou dva až tři týdny a každý rok vycestuje zhruba 500 českých dobrovolníků.

Pokud nechcete cestovat do zahraničí, ale přesto chcete okusit mezinárodní atmosféru, můžete se zúčastnit workcampu v České republice. A jestli už máte zkušenosti a odvahu, můžete se zapojit i jako vedoucí workcampu!

V Inexu funguje program Dobrovolnictví pro všechny, který se snaží o to, aby se workcampů mohli účastnit i rodiny s dětmi, senioři a lidé se znevýhodněním.

Během března se na vysokých školách v Praze, Brně a Olomouci uskuteční informační setkání, na kterém vám zodpoví veškeré dotazy. Anebo přijďte na setkání přímo do kanceláře Inex-SDA, které se koná 20. března.

Databázi, ve které najdeš od 12. 3. workcampy pro tuto sezónu, najdeš zde.

Zdroj: inexsda.cz