Nejlevnější letenky a extra výlet k tomu?

Chcete ušetřit za letenky a navštívit k tomu nějakou tu zemi navíc? Pár tipů jak proměnit čekání na letišti v neočekávaný výlet.

Při koupi letenek se většina lidí vždy snaží vyvarovat dlouhým přestupům. Já osobně jsem tohle nikdy nechápala, delší přestup většinou znamená, že daná letenka je mnohem levnější než alternativa s krátkým přestupem. Navíc dlouhý přestup znamená poznání nového místa!

Ilustrační foto. Autor: Fuzz. CCo Public Domain. Zdroj: pixabay.com

Více míst k prozkoumání

Addis Abeba v Etiopii, Frankfurt v Německu, Miami v USA, Atény v Řecku, Kiev v Ukrajině, Řím v Itálii nebo třeba Šanghaji v Číně – to je jen část měst, které jsem navštívila (či v blízké době navštívím) převážně díky tomu, že jsem ušetřila někdy i 200 eur za letenky. Ono letecké společnosti si jsou vědomy, že lidé nemají v lásce dlouhé přestupy a tak to částečně kompenzují snížením ceny a někdy dokonce nabídkou hotelu.

V Etiopii mě na letišti čekal taxík, víza jsem dostala zadarmo při příjezdu a po sprše a úžasné snídani mě před hotelem čekal couchsurfer, který mě po městě celý den provázel. Na večer jsem se spokojená a plna nových dojmů vrátila na letiště a dokončila svou cestu do Kapského Města. V Šanghaji to bylo velmi podobné, soukromý pokoj v hotelu, švédské stoly k večeři a taxík na a z letiště. Vše zdarma a v ceně té levné letenky.

Ilustrační fotografie. Autor: Engin_Akyurt. CCo Public Domain. Zdroj: pixabay.com

Občas, když lety jsou od různých leteckých společností, hotel bohužel nedostanete. Každopádně v dnešní době získat jednodenní tranzitní vízum na letišti je pěti-minutovou záležitostí. Vaše letenka, která dokazuje, že ze země kolikrát ještě tentýž den odletíte je dostatečným důkazem.

Příklady leteckých společnosti, které hotely nabízejí (je-li přestup minimálně 7-8hod): Quatar, Emirates, China Air, Ethiopian Airlines…

Nezapomeňte, že do Evropy víza nepotřebujete nikde a do USA se stačí zaregistrovat online 😊

Takže když příště budete hledat levné letenky na skyscanneru, zadejte si libovolnou délku přestupu a pak už si jen naplánujte co budete v té neplánované destinaci dělat 😊