Nejlepší mobilní apky nejen pro studenty

Mobily máme všude s sebou a kromě aplikací, které našemu psychickému zdraví a produktivitě příliš neprospívají, existují i takové, které dokáží značně usnadnit a zpříjemnit nejen studentský život!

Neboj, nebudeme mluvit jen o aplikacích ke studiu, ale o všech takových, které se jednoduše vyplatí mít v telefonu. Kdo by nechtěl mít aplikace, které pomohou šetřit peníze, nabízí inteligentní hry na oddych, nebo podpoří tvé psychické zdraví?

Aplikace Study bunny

Aplikaci Forest s největší pravděpodobností znáš. Pokud pro tebe stromečky nejsou dostatečně odměňující, vyzkoušej Study bunny! Koncept aplikace je stejný, nastavíš si čas, po který se chceš učit (nebo dělat něco jiného, co si zaslouží virtuální odměnu), a za každých 10 minut tě aplikace odmění penízkem. To zní dobře, ne?

Ilustrační foto. Autor: Deni. Zdroj: vlastní

Na rozdíl od Forestu, je ve Study bunny mnohem více možností, za co peníze utratit. Třeba za jídlo, oblečení nebo papírenské pomůcky. Pokud chceš mít svůj důvod, proč se učíš pořád před sebou, můžeš králíčka odít třeba do lékařského pláště, promočního taláru, nebo mu koupit červený diplom. Jestli si chceš spíše vytvořit útulnou virtuální studovnu, rozmazli svého králíčka pomocí chai latté nebo teplým svetříkem a pozadím knihovny.

Nenech se odradit na první pohled jednodušší grafikou, rychle si zvykneš a nabídne ti kromě časovače i další skvělé funkce jako to-do list, flashcards, nebo grafy tvého učení.

Quizlet

Pokud Quizlet ještě neznáš, tak „tramtadadá“, představujeme ti ultimátní studijní gamechanger! Pomocí této aplikace si můžeš vytvářet studijní kartičky, jenž ti umožní používat opěvovanou studijní metodou jménem „active recall“, která pomáhá k efektivnímu učení a snazšímu zapamatování informací. Na učení se cizích slovíček budeš těžko hledat efektivnější metodu. Navíc v něm můžeš se spolužáky tvořit společné učebny, nebo je vyzvat na souboj ve spojování pojmů na rychlost. 

aplikace, mobilní telefon, notebook
Ilustrační obrázek. Zdroj: pixabay.com. Autor: mmamotov

Alive app

Jestli nechceš, aby ti v „Mekáči“ odmítli dát slevu na ISIC, protože jsi ho nechal doma (a učebnice v batohu je o tvém studentském statusu nepřesvědčily), nahraj si svůj studijní průkaz do aplikace Alive app a měj ho tak hezky vždy po ruce i s výpisem aktuálních slev na ISIC a soutěží pro studenty.

Aplikace Flexcil

Pokud často pracuješ s textovými soubory v telefonu, určitě se ti bude líbit aplikace Flexcil, která slouží jako prohlížeč pdf a jiných souborů. Nejen že ti poskytuje záložku, ale hlavně ti umožní do textu kreslit, podtrhávat a škrtat ve všech barvách duhy, což přijde neobyčejně vhod, pokud si třeba podtrháváš stylistické prostředky do rozboru k maturitě.

Zdroj: Google play

Aplikace Notion

Notion je úžasnou aplikací pro organizaci a plánování, je velmi uživatelsky přívětivá, navíc s povedeným designem! Ve velkém stylu si v něm srovnáš celý život. Prostor v Notionu připomíná webové stránky, na hlavní panel si můžeš připevnit hlavní ikony (škola, brigáda, osobní život), a pod nimi tvořit nekonečné množství souborů (to do-listů, grafů, zápisků, obrázků…). V jedné aplikaci tak můžeš mít poznámky k bakalářce i nápady na dárky pro mámu. Tvůj Notionový prostor můžeš navíc zpřístupnit i kolegům, přátelům či rodině a nastavit, kdo bude mít povolené jaké úpravy.

Microsoft to-do

To-do listy dostaly za poslední roky velký hype. A protože úkoly, které je potřeba plnit, na nás vyskakují každý den na nejrůznějších místech a v různých časech, hodí se je zapisovat do toho, co máme vždy po ruce – telefonu.

Aplikací na to-do listy je na trhu nepřeberné množství, ale u mě vyhrál Microsoft to-do. Co tato aplikace ztrácí na designu, nabírá na jednoduchosti a praktičnosti. Po poslední aktualizaci si na pozadí vlastních úkolů můžete dát vlastní fotku, nebo pod ně dát pestrou paletu barev. Takže s trochou snahy uděláš i z „úkolníčku“ hezké a motivující prostředí.

aplikace
Zdroj: Microsoft to do

Věrnostní aplikace

Věrnostní aplikace se zdají být trochu otravné, ale každá koruna se hodí… I když za jeden nákup nedostaneš žádný pořádný cashback, věř, že se z dlouhodobého hlediska věrnostní aplikace vyplatí. Mávnutí mobilem u pokladny nezabere žádný čas a po pár nákupech ti kredity vyjdou na pěknou slevu. Takže ve věrnostních programech fastfoodů a různých supermarketů se dá ušetřit docela slušný peníz.

Dobyvatel

Pamatuješ si ještě na tuto hru? Ačkoli po „zmodernění“ mnoho příznivců ztratila, je pořád skvělou vědomostní hrou na oddych. Hrát můžeš jak proti náhodným hráčům, tak proti kamarádům o to, kdo dříve dobude celou ČR. Jedna hra trvá asi 10 minut, takže se skvěle hodí jako přestávka mezi učením.

Water Reminder

Většina z nás pije méně vody, než se sluší a patří. Přitom příjem tekutin ovlivňuje snad úplně všechno, od zdraví ledvin až po naši náladu. Zkus si tedy schválně zapisovat kolik vody vypiješ. Zjistíš, jestli jsi na tom lépe nebo hůře, než sis myslel/a, a pokud by to s tebou bylo moc zlé, nastav si připomínky pro napití!

 

Ilustrační foto
Zdroj: vlastní

Deepstash

Na světě je spoustu skvělých knih, článků, podcastů a videí, ale málo času na to, abychom je mohli všechny prostudovat. Stejný pocit nejspíš měli ti, co stáli za nápadem aplikace Deepstash, která přináší „výtahy“ ze všemožných materiálů.

Zdroj: Deepstash

Ani z daleka zde nenajdeš jen shrnutí ze seberozvojových témat, jak se možná může na první pohled zdát. Při přihlášení si určíš, jaké okruhy tě zajímají a Deepstash ti každý den nachystá to nejlepší ze světa módy, ekologie nebo genderových studií.

Plus Deepstashe je, že je aplikace řešená jako feed, ve kterém se dá scrollovat stejně jako na Tik-toku nebo Instagramu, což každý závislák na sociálních sítích jistě ocení.

BudgetBytes

Jestli tě už nebaví vybírat si z domácího menu mezi špagetami s kečupem nebo kečupem se špagetami, stáhni si BudgetBytes, aplikaci plnou receptů, kde můžeš filtrovat podle ingrediencí, které máš doma. Vybírej i podle diety (vegetariánská, vegan, bezlepková, nízkosacharidová). BudgetBytes jsou zaměřené hlavně na rychlé, levné a snadné recepty pro každou příležitost.

Zdroj: BudgetBytes

Office lens

Appka, která se určitě jednou za čas hodí každému, pomůže ti totiž převést psaný text do pdf nebo oříznout a upravit fotku textu tak, aby byl k přečtení. Takže jestli je k rozluštění tvého písma potřeba doktorát z kryptografie, tak si Office lens určitě stáhni!