Neboj se zeptat!

NICM pořádá zábavně informační happening v rámci kampaně „Information right now! Young people are asking“ ve středu 16. 5. 2012 od 14:00 do 18:00 na Náměstí Míru v Praze. Posláním této akce je v prvé řadě ukázat mladým lidem jejich práva, především právo na informace, a to také  prostřednictvím informačních center pro mládež.

A co tě čeká na místě? Můžeš vylézt na mobilní horolezeckou stěnu, na jejímž vrcholu bude umístěn otazník, ke kterému můžeš připevnit svou otázku na to, co tě zajímá. O tom vlastně celá kampaň je: o právech mladých, otázkách a odpovědích.

Pro odvážlivce bude na Náměstí Míru možnost vyzkoušet si bumber ball/body zorbing, kreativci si budou moci vyrobit svůj vlastní módní doplněk – plechovou placku dle svých představ a fantazie, pro koumáky zas bude k dispozici IQ koutek. Nezapomněli jsme ani na nejmenší, kteří se dozajista vyblbnou ve skákacím hradu nebo malováním po obličeji.

V průběhu celého odpoledne bude probíhat fotosoutěž – vtipně se vyfoť na našem happeningu a pak svůj výtvor vlož do konce května na facebookové stránky kampaně (www.facebook.com/PravoNaInformacePraveTed). Můžeš získat zajímavé ceny, nejvíce „lajků“ vyhrává!

Nebude chybět samozřejmě informační stánek, kde budeš moci získat nejen informace o kampani, ale také z jiných oblastí, které tě zajímají jako například studium, práce, dobrovolnictví nebo cestování u nás i zahraničí.

Více informací o akci získáte zde.