Navštivte Pilsen Busking Fest 2020

Pandemie koronaviru měla dopad především na velké festivaly. Letos se nebude konat žádný z nich. Pokud jste však milovníky umění a kultury, nemusíte zoufat. Pilsen Busking Fest 2020, mezinárodní festival pouličního umění, který probíhá v centru Plzně, se letos uskuteční v původním termínu od 4. do 5. září.

Návštěvníky čeká pestrý multižánrový program. Nebudou chybět domácí ani zahraniční umělci nebo oblíbená kreativní zóna Živá velryba. Akce bude zrušená jen v případě, že by vláda tento typ akce vysloveně zakázala.

Zajímaví zahraniční hosté

O mezinárodní rozměr festivalu se postará 15 zahraničních umělců, kteří byli pečlivě vybráni tak, aby byla co největší pravděpodobnost, že opravdu dorazí. Žijí buď v České republice nebo v okolních zemích, kde je situace ohledně nákazy Covid-19 podobná jako u nás.

Můžete se těšit na houslistku s bubeníkem Olga Show, kteří hrají svou vlastní tvorbu. Zaujme také reaggae / ska / rock ‘n’ roll one man band Rocky Leon. Ten na festivalu vystoupil už několikrát a vybudoval si slušnou fanouškovskou základnu.

Mezi další účinkující patří německý fotbalový freestyler Fabian Duro, speed folk a country kapela Freeborn Brothers z Polska a akrobat a žongléř Afrikan Acrobatik Art, rodák z Ghany žijící v Lipsku.

Ilustrační toho. Autor: Picography. CCo Public Domain. Zdroj: pixabay.com

Různorodí zástupci z české scény

Česko na festivalu zastoupí různé kapely, například Frajara Putika kombinující balkán, ska a reggae, a pražský 11-ti členný brass rapový Shizzle Orchestra či Brass Avenue hrající svérázné předělávky světoznámých hitů.

Mezi zástupce dalších žánrů patří gipsy klezmer Tabasker, melancholický folkař Hynek Kočí, punk folkový Čtvrt na smrt či math rockeři Červen.

V programu nechybí ani oblíbená Tančírna salsy a bachaty nebo Busking Beatbox Battle, který se bude konat již počtvrté v řadě. Pro všechny, kteří se chtějí během festivalu aktivně zapojit do dění, vyroste u hlavního pódia již zmiňovaná kreativní zóna Živá velryba. Ta dá prostor malým i velkým něco hezkého si vyrobit, uvařit či si zahrát.

Na celý festival je vstup dobrovolný, do klobouku každému z umělců.

Web: buskingfest.cz

Facebook: facebook.com/PilsenBuskingFest

Událost: Pilsen Busking Fest 2020

Zajímají-li vás další akce konané v blízké době, podívejte se do rubriky našeho webu pozvánky na akce.