Navštivte Informační den Univerzity Karlovy!

Chcete si rozšířit obzory o možnostech studia na nejstarší české univerzitě? Zajímá vás, jak školu hodnotí současní studenti? Pokud jste odpověděli ano, je Informační den určený přímo pro vás!

Informační den UK je už tradiční akcí, na níž získáte potřebné informace o přijímacím řízení a studiu na Univerzitě Karlově. K dispozici vám budou zástupci všech 17 fakult včetně samotných studentů. Vstup je zdarma, zúčastnit se může kdokoli se zájmem o studium na UK.

Jednotlivé fakulty se budou prezentovat na dvou místech:

  • Budova A: Purkyňův ústav, 1. lékařská fakulta, Albertov 4 (Velká aula)
  • Budova B:  Děkanát Přírodovědecké fakulty, Albertov 6 (Velká geologická posluchárna)

Pro podrobné informace, kdy a na jakém místě dojde k prezentaci daných fakult, navštivte webové stránky UK.

Ilustrační foto. Autor: Univerzita Karlova. Zdroj: cuni.cz

Doprovodné akce:

V obou budovách se v rámci Informačního dne uskuteční množství doprovodných akcí. Mezi nimi je i tzv. Science Slam, kde budou současní studenti UK zábavnou formou prezentovat své výzkumy či vědecké projekty z oblasti živé i neživé přírody, medicíny, humanitních a společenských věd. Pokud jste studenti UK, můžete se zúčastnit i jako prezentující. Registrační formulář a bližší informace naleznete na stránkách projektu.

Na doprovodných akcích budete mít dále možnost popovídat si ve Studentské kavárně se současnými studenty univerzity, vyslechnout si přednášky na nejrůznější témata (příprava ke studiu, studentský život na UK, semestrální pobyty v zahraničí…). Bude také možné se zúčastnit komentované prohlídky Albertova nebo Chlupáčova muzea historie Země.

Pro podrobné informace o doprovodných akcích navštivte webové stránky UK.

Zdroj: cuni.cz