Navštivte festival Země na talíři a uspořádejte svou vlastní akci!

Světová populace roste, ale zdrojů nepřibývá. Dnes, více než kdy předtím, potřebujeme systém výroby a spotřeby potravin, který zajistí nejen obživu pro sedm a půl miliard lidí, ale zachová i zdroje pro následující generace. Dlouhodobá funkčnost současného zemědělství je však iluzí – iluzí udržitelnosti, stability a nekonečné sklizně. Jestli vás tohle téma zajímá, navštivte festival Země na talíři.

Festival dokumentárních filmů o jídle Země na talíři pořádá nezávislé analytické centrum Glopolis, které se zaměřuje na analýzu ekonomické, klimatické a potravinové politiky na národní i mezinárodní úrovni a její dopad na rozvoj.

Dlouhodobým cílem institutu je rozpoutat v České republice širší politickou debatu o otázkách udržitelného rozvoje, mezinárodního obchodu, globálního řízení a dalších. Aktivně a odpovědně zapojit Česko do řešení globálních problémů.

Festival bude probíhat od 21. do 24. 9. v Praze – konkrétně v BIO OKO a Studio ALTA.

 

Témata festivalu:

  • nešetrné zacházení s přírodními zdroji
  • trvalé hospodaření, udržitelná kultura
  • zábory půdy
  • férová cena pro zemědělce
  • tradiční a udržitelné praktiky v zemědělství

Připojte se a uspořádejte vlastní akci!

Zajímá vás tohle téma, tvoříte jedlé zahrady ve městě nebo podporujete své zemědělce? Chcete rozvíjet myšlení o udržitelném směrování společnosti? Pozvěte veřejnost na promítání filmu na téma, které vás zajímá. Uspořádejte debatu, pozvěte inspirativní hosty a proberte, jaká řešení a možnosti změn máme ve vlastních rukou!

Nabídka:

zapůjčení filmů z festivalu Země na talíři pro promítání na veřejnosti zdarma, s českými titulky, seznam nabízených filmů naleznete zde.

  • materiály k tématům zodpovědné spotřeby potravin
  • podpora při propagaci vašich akcí
  • příležitost k setkání s ostatními na seminářích pořádaných v rámci sítě festivalu Země na talíři

Kontakt:

Pro více informací kontaktujte paní Báru Kebovou na e-mailu kebova@glopolis.org.

Zdroj: festivalalimenterre.cz