Naučte se anglicky zadarmo

Chcete se učit angličtinu pohodlně v teple domova a zadarmo? Webových stránek se zajímavými materiály, které vám to umožní, přibývá.

British Council láká na kvalitní výukové zdroje na svých webových stránkách. Prostřednictvím příběhů, písniček, audionahrávek  a videí můžete procvičovat angličtinu, nebo se přímo zaměřit na přípravu na některou z jazykových zkoušek, které British Council nabízí. Vybrat si můžete z úrovně pro děti, začátečnické a pokročilé. Stránky British Council a výukou angličtiny najdete zde.

Stále se rozrůstající studnicí materiálů v češtině jsou stránky Help for English. Na tomto webu najdete vše – cvičení, texty, reálie, výslovnost i slovní zásobu, a to podle úrovní pokročilosti. Výhodou stránek je nepřekonatelně srozumitelně vysvětlená gramatika s diskusí, v níž se můžete ptát na to, s čím máte v angličtině problém. Stránky Help for English najdete zde.

Spousta užitečných materiálů je také na britských webech. Pro pokročilejší, kteří chtějí svou angličtinu vypiplávat do dokonalosti, se může hodit server BBC zaměřený na výuku angličtiny. Kromě aktuálních textů, gramatických cvičení a frází zde najdete také sekci zaměřenou na obchodní angličtinu a angličtinu v médiích. Přehledné přehledy gramatiky nabízí stránky English Grammar for you. Pro začátečníky se hodí web Learn English Online, kde jsou jednotlivá témata seřazená do lekcí na sebe navazujících.

Zimní a podzimní večery budou dlouhé, využijte je efektivně a zlepšete si angličtinu. Navíc registrace na většinu jazykových zkoušek z angličtiny v zimním termínu končí až 2. nebo dokonce 20.11. Pokud o nějaké z tzv. Cambridgeských zkoušek uvažujete, navštivte stránky British Council.

Máte tip na další zajímavé weby s angličtinou? Napište nám na info@mladiinfo.cz, rádi se necháme inspirovat.

Zdroje: Britishcouncil.org, Helpforenglish.cz, Learn-english-online.org, Ego4u.com, Bbc.co.uk

Náhledový obrázek: Really-learn-english.com