Máte zájem o elitní intenzivní týdenní program z oblasti politických věd a mezinárodních vztahů? Láká vás organizace NATO, výzvy a naléhavé otázky globální bezpečnostní agendy? Tak právě pro vás je určena NATO Summer School 2018!

Od roku 2005 se Divize veřejné diplomacie NATO (NATO’s Public Diplomacy Division) spojila společně s PSSI (Prague Security Studies Institute), aby nabídla intenzivní studijní program pro vybrané studenty z oblasti politických věd a mezinárodních vztahů a dalších podobných oborů z členských států NATO a partnerských zemí. Program se zaměřuje na budoucí výzvy organizace NATO a naléhavé otázky globální bezpečnostní agendy.

Týdenní kurz vedený v angličtině zahrnuje přednášky, prezentace, skupinové diskuze a krizové simulace vedené českými a zahraničními bezpečnostními experty. Vybraní účastníci při úspěšném dokončení programu obdrží certifikát a navíc mohou obohatit veřejnou diskuzi ohledně současných aktivit organizace NATO, její budoucnosti a dalších globálních bezpečnostních výzev.

Ilustrační foto. Zdroj: pssi.cz

Letošní 14. ročník NATO Summer School 2018 se bude konat od 1. 7.-7. 7. ve městě Orlík díky organizaci PSSI ve spolupráci s Divizí veřejné diplomacie NATO a Ministerstvem zahraničních věcí České republiky. Tématem letošního ročníku je „NATO ve věku hybridní války„.

Agenda programu

Agenda týdenního programu se bude zaměřovat na následující témata:

  • NATO v novém strategickém prostředí
  • kybernetická bezpečnost
  • vesmírná bezpečnost
  • transatlantické partnerství
  • ruské dezinformační kampaně a mnoho dalších.

Kdo se může přihlásit

Program je určen pro studenty, kteří jsou v současné době zapsaní do magisterských studijních oborů politologie, mezinárodních vztahů, ekonomie či dalších příbuzných relevantních oborů.

Přihláška

Pro přihlášení se do programu je nutné vyplnit formulář žádosti a nahrát své CV spolu s krátkou esejí (max. 1 stránku) na následující téma: „Jaké byly podle vás nejdůležitější zprávy o NATO za poslední měsíce a proč?“

Deadline pro zaslání přihlášek je do 6. 5. 2018. Výsledky budou vyhlášeny do 25. 5. 2018.

Náklady

Náklady na program činí poplatek 6500,- Kč/ 250 EUR. Ubytování, stravování a místní doprava (Praha-Orlík-Praha) budou plně pokryty organizátory. PSSI může nabídnout stipendium (25% nebo 50% snížení registračního poplatku) na velmi omezený počet žadatelů z rodin s nízkými příjmy. Ve formuláři žádosti je nutné vysvětlit, proč byste měli mít nárok na získání tohoto stipendia.

Další informace o NATO Summer School lze najít na webu. V případě dotazů lze kontaktovat pana Tomáše Kuldu na kulda@pssi.cz.

Zdroj: pssi.cz