Nahlédněte do tajů investigativní žurnalistiky: workshop o nových oborech

Studujete žurnalistiku, společenské vědy nebo příbuzné obory? Tak právě vás by mohl zaujmout workshop na téma investigativní a datové žurnalistiky.

European Youth Press a České centrum pro investigativní žurnalistiku přichází s novým workshopem, který vám přiblíží netradiční obory žurnalistiky. Návštěvníci se mohou například dozvědět, jak vypadá práce investigativních novinářů nebo získat informace o úplně novém rozvíjejícím se oboru datové žurnalistiky. Témat ale bude mnohem více. Dnešním velkým problémem je ekonomická kriminalita, o které také bude řeč.

Zdroj: facebook.com

Program workshopu:

  • Mysli jako korupčník: (Pavla Holcová, Steffi Černá) program bude zaměřený na informace, které by měl novinář vědět o problematice přijímání úplatků, služeb a podobných „pozorností“.
  • Datová žurnalistika, vizualizace, data v investigaci: (Petr Kočí a Jan Cibulka)
  • Veřejné zakázky, ekonomické databáze: (Jiří Skuhrovec) úvod do datových zdrojů a co se s nimi dá dělat

Celý program bude veden interaktivní metodou, takže pokud vás už pomalu nudí poslouchat jen výklad, určitě si přijdete na své! O přestávce budou mít účastníci možnost navázat kontakty jak s lektory, tak s ostatními příchozími. Velmi zajímavá je také možnost zapojit se do soutěže o účast na školení o investigativní žurnalistice ve Vilniusu.

Kdy a kde se Workshop koná? 

Workshop se bude konat již 15. 6. 2017 od 14 do 18 hodin v prostorách Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy (Smetanovo Nábřeží 6, Praha 1). 

Protože je počet míst omezen, pokud máte zájem přijít, vyplňte tuto přihlášku. Pro další informace je tady facebook událost, kde také můžete potvrdit vaši účast.

Zdroj:Facebook workshopu