Dnes přinášíme nabídku Evropské dobrovolné služby v Rumunsku, která je zaměřená na práci s mladými lidmi, propagaci EVS a projektů mobilit. Dobrovolníci se mimo jiné budou podílet na tvorbě kampaně, zlepšovat prezentační a IT dovednosti či se podílet na chodu neformálního jazykového centra. Myslíte si, že by byl tento EVS projekt právě pro vás? Čtěte dál!

O co jde?

Rumunská organizace Team for youth association hledá dva české dobrovolníky na osmiměsíční projekt Evropské dobrovolné služby s názvem „INforEVS“ ve městě Baia Mare. Dobrovolníci budou za pomocí kampaně a sociálních médií propagovat význam Evropské dobrovolné služby. Tato práce bude zahrnovat práci s mladými lidmi (ve školách i místní komunitě), nácvik prezentačních dovedností, kreativní zpracování kampaně (návrh a výroba plakátů, letáků, natáčení videí), propagace za pomocí sociálních médií, tvorba blogu či vytváření promo fotek. Tyto projekty s názvem „Info Desks“ a „Informational Campaigns“ budou součástí „EVS karavanu“, který je hlavním nástrojem kampaně. To vše se bude dít za podpory členů organizace Team for youth association.

Během prvního měsíce dobrovolníci budou seznámeni s prací, okolím a místní komunitou. Členové přijímací organizace provedou dobrovolníky tréninkem o sociálních médiích, o komunikaci nebo principech EVS. Během prvního měsíce se např. naučí jak vytvořit funkční databázi EVS přihlášek. Dobrovolníci budou seznámeni s projekty programu Erasmus+ a budou také podpořeni v tvorbě vlastních projektů.

Dle pravidel programu Erasmus+ je dobrovolníkovi proplaceno ubytování, pojištění, strava, měsíční kapesné, městská hromadná doprava. Dobrovolníky si vybírá sama přijímací organizace.

Termín této dlouhodobé EVS je od 1. dubna do 30. listopadu 2017.

Pro koho?

Věková hranice pro program Evropské dobrovolné služby je 18 až 30 let. Organizace hledá uchazeče s alespoň minimální znalosti angličtiny, jelikož mluvení bude velmi důležitým aspektem, a základní znalostí práce na počítači a s internetem. Uchazeč by měl být dále zodpovědný, otevřený novým věcem, flexibilní, nediskriminující a měl by se cítit uvolněně, pokud na něj bude upírána pozornost, jakožto na jednoho z promotérů EVS kampaně. Na této EVS budou další dobrovolníci z Litvy, Rakouska a Německa.

Jak se přihlásit?

Pokud máte o tuto EVS zájem, zašlete co nejdříve svůj motivační dopis společně s životopisem na
e-mail remus@t4uth.ro.

Pro zaslání infopacku a poskytnutí více informací pište na adresu tereza.svobodova@mladiinfo.cz.

Zdroj: Team for youth association