S novým rokem přichází nová várka projektů Evropské dobrovolné služby. Dnes vám přinášíme nabídku na pět dlouhodobých EVS projektů do Polska. Nabízené programy se věnují předškolní speciální pedagogice, vzdělávání ve školách či oblasti aktivního občanství.

O co jde

Polská nadace Roberta Schumana hledá dobrovolníky do pěti různých EVS programů, v různých hostitelských organizacích, trvajících od osmi měsíců až na jeden rok.

Čtyři EVS programy jsou nabízené ve Varšavě – v neziskové organizaci a speciálních mateřských školách. EVS program ve Wojkovicích nabízí zapojení do Evropského integračního klubu studentů a učitelů. Na stránkách organizace najdete na detailní popis všech nabízených EVS programů. Nabízené programy jsou velmi zajímavé a věříme, že si některý vyberete. Dobrovolníky si vybírá sama přijímací organizace.

Dle pravidel programu Erasmus+ je dobrovolníkovi proplaceno ubytování, pojištění, strava, měsíční kapesné, městská hromadná doprava.

Pro koho

Věková hranice pro program Evropské dobrovolné služby je 18 až 30 let. Nadace nehledá zkušené dobrovolníky, ale zásadní je, aby byli ochotní naučit se polsky a ještě před příjezdem ovládali alespoň pár základních frází. Budou totiž pracovat s hendikepovanými dětmi a mladými lidmi, kteří neumí anglicky.

Jak se přihlásit?

Na stránkách organizace najdete přihlášku, kterou je nutnou zaslat do 8. ledna 2017 na adresu info.evs@schuman.pl.

Zdroj: Schuman volunteers

Foto: Polska Fundacia Roberta Schumana