Nabídka EVS do Francie, Bordeaux

Mladiinfo ČR hledá 2 mladé lidi ve věku od 17 – 30 let, které zajímají evropské hodnoty, aktivní občanství a chtějí být ambasadory, kteří budou tyto myšlenky šířit dál. EVS se bude konat v krásném jihozápadním městě Bordeaux, které bude hostit Euro 2016, což je do cílů projektu také zahrnuto.

 

bordeaux-0

Od kdy a na jak dlouho EVS probíhá?

EVS trvá jeden rok, začíná v září 2015 a končí v srpnu 2016.

Koho hledáme?

Dva dobrovolníky ve věku 17-30 let, kteří jsou dostatečně motivovaní k tomu, vyjet na jeden rok do Boreaux, kde budou získávat více informací o Evropě a evropských hodnotách, které budou jako ambasadoři předávat dál, jsou dostatečně nadšení učit se novým věcem, poznat novou zemi, nové lidi a kulturu. Hledáme ty, kteří jsou zodpovědní a schopni pracovat jak sami, tak v týmu. Dobrovolníci budou mimo jiné zapojení do akcí v rámci fotbalového Eura 2016. Důležitá je také komunikační schopnost – požadovaný jazyk je angličtina nebo francouzština.

Co bude náplní práce?

Hlavními aktivitami jsou organizování kulturních aktivit, debat a her. Během prvních tří měsíců dobrovolníci získají teoretické, praktické a technické znalosti, které budou ve své práci využívat. Budeš tvořit třicetičlenný tým dobrovolníků, kdy vás doplní také třicetičlenný tým mladých lidí z přijímací organizace MEBA a budete ambasadory hodnot a tradic evropské kultury. První tři měsíce budeš pracovat šest hodin denně od pondělí do pátku, od ledna se rozpis práce lehce pozmění.

Bordeaux2

Finanční stránka

Dobrovolníkům bude hrazena cesta z 90%, každý obdržíte kapesné 115 eur měsíčně + 8 eur denně na jídlo. Navíc vás podpoří Národní agentura, kdy každý obdržíte 50 eur za každý měsíc (splátka ale proběhne jednorázově po Vánocích). Ubytování je hrazeno.

Ubytování a pojištění

Všichni dobrovolníci budou bydlet na studentských kolejích, které zařizuje přijímací organizace MEBA. Naši dobrovolníci budou bydlet v jednom z kolejních bytů, kde jsou 2 oddělené pokoje, v každém je postel, stůl, poličky na oblečení. V bytě je dále malá kuchyňka, koupelna se záchodem a wifi připojení. Jediné, co chybí jsou peřiny, polštáře a povlečení na postel – budete si je muset přivézt nebo dokoupit na místě. Pojištění vyřídíme před odjezdem s vámi.

Zde si můžete přečíst Průvodce EVS. Organizace MEBA má také své internetové stránky. Najít je můžete i na facebooku.

Pokud máš zájem o tuto EVS a zajímá tě více informací, neváhej mě kontaktovat na mail tereza.svobodova@mladiinfo.cz. Účastníky budeme vybírat na základě životopisu v češtině a motivačního dopisu v angličtině, který posílejte na uvedený mail do 17.6.2015.