Na workcamp i se Sdružením Duha

Vysílání dobrovolníků na workcampy už není jen výsostnou úlohou organizace INEX. Workcampy pro vás zprostředkuje také program Trochu jinak patřící pod Sdružení Duha.

Pokud chcete o prázdinách strávit dva až tři týdny v zahraničí prací na zajímavých projektech, je nejvyšší čas se přihlásit. Náplň práce jednotlivých workcampů je dost různorodá: od ekologie přes umění a ochranu památek, práci se znevýhodněnými lidmi až po organizování kulturních akcí apod. Účastnit se může každý kdo je motivován podílet se časem, energií i schopnostmi na něčem prospěšném. Podmínkou je komunikační znalost cizího jazyka (na většině workcampů se lidé dorozumívají anglicky) a věk nad 18 let.

Stačí jen vybrat si projekt podle vašeho gusta v databázi workcampů a vyplnit přihlášku. Do přihlášky můžete zapsat až 6 projektů, kdyby ten nejvytouženější nevyšel… Pro nováčky má Duha nachystané předodjezdové školení v Praze nebo Brně.

Workcampy, které nabízí Inex i Duha se nijak neliší, co však mírně nahrává duhovému Trochu jinak programu je cena – za zprostředkování zahraničního workcampu zaplatíte 1500 Kč oproti 2200 u Inexu. Obě organizace finance od účastníků používají na neziskové projekty, ale však víte…