Na stáž do Bezpečnostního centra Evropské hodnoty

Bezpečnostní centrum Evropské hodnoty vypsalo stáž do programu Kremlin Watch a do programu Red Watch. Termín odevzdání přihlášek je 6. a 20. října 2019. Studenti magisterských ročníků vysokých škol, zbystřete!

Kremlin Watch je strategický program Bezpečnostního centra Evropské hodnoty, který má za cíl rozkrývat a čelit jednotlivým nástrojům ruské hybridní války zaměřené proti liberálně-demokratickému systému. Program se rovněž zabývá monitorováním a analyzováním české extremistické a dezinformační scény.

A právě Kremlin Watch nabízí pro studenty magisterských ročníků možnost zapojení se do příprav odborných podkladů Programu. Hlavním zaměřením stáže bude práce na tématech dezinformačních kampaní, ochrany bezpečnosti v kybernetickém prostoru či investigacích v online i offline prostoru. Mimo to je v nabídce také možnost podílet se na přípravě veřejných i neveřejných akcí, či zapojení do administrativní podpory Koodinátorky programu.

Jaké jsou požadavky na budoucí stážisty?

  • Studium magisterského (příp. pokročilého ročníku bakalářského) stupně v oborech bezpečnostních a strategických studií, mezinárodních vztahů, asijských či čínských studií, politologie, teritoriálních studií,
    žurnalistiky, právo, apod.;
  • Znalost českého a evropského mediálního a institucionálního prostředí;
  • Perfektní znalost anglického jazyka slovem i písmem, alespoň základní znalost standardní čínštiny;
  • Výbornou znalost českého jazyka a cit pro psaní;
  • Časovou flexibilitu v rozsahu cca 10 – 15 hodin týdně;
  • Účast na pravidelných schůzkách týmu (stačí po Skypu, není nutná osobní přítomnost v Praze).
https://pixabay.com/cs/photos/startup-sch%C5%AFzka-brainstorming-594091/
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay.com

Program Red Watch se bude zaměřovat na analyzování a čelení nepřátelskému vlivu Čínské lidové republiky. Studentům nabízíme možnost zapojit se do činností týmu při analyzování vlivu Čínské lidové republiky v České republice a Evropě. Náplní stáže bude také podíl na přípravě odborných podkladů týkajících se vlivu ČLR v ČR a Evropě, či podíl na přípravě a realizaci akcí Centra spojených s touto problematikou.

Zaujala vás nabídka stáže a váš profil se shoduje s požadavky Kremlin Watch? Navštivte webové stránky Bezpečnostního centra Evropské hodnoty, kde najdete bližší informace o nabízené pozici. Přihlašovací formuláře ke stážím naleznete zde a zde.