Na rok do Bulharska: Dobrovolnictví Future 3.0

Toužíš po změně prostředí a nových zkušenostech, které tě posunou dál? V tom případě si nenech ujít roční dobrovolnictví v Bulharsku!

Dobrovolnictví ve Smokinya Foundation

Nezisková organizace v bulharském Plovdivu rozhodně nepatří mezi nováčky. Má velice bohaté zkušenosti s mezinárodními projekty všeho druhu. V rámci ročního pobytu se zapojíš do běžného chodu organizace, celkově se jedná o 35 hodin práce týdně. Neboj, zbyde ti čas i na cestování, dva po sobě jdoucí dny v týdnu můžeš využít tak, jak budeš chtít. Po celou dobu dobrovolnictví budeš pod ochrannými křídly supervizora a mentora. Až přijde ten správný čas, začneš pracovat na vlastním projektu!

dobrovolnictví v Bulharsku
Dobrovolnictví Future 3.0. Autor : Smokinya Foundation Zdroj : Smokinya.com

Práce v Smokinya Foundation obnáší i terénní práci či účast na školeních, na nudu zapomeň!

Náplň práce a podmínky

Většinu času tvé pracovní náplně zaberou projekty, naučíš se, jak vést tým, jak řešit krizové situace nebo jak dodržovat správný time-management. Zlepšíš si dovednosti i v online světě, platformy jako Slack, Canva, LinkedIn nebo WordPress budeš ovládat levou zadní! Počítej i s tím, že se zapojíš do propagace bulharské  Smokinya neziskovky a evropských programů, jak ve školách, tak volnočasových centrech.

Od ledna do prosince příštího roku máš možnost žít v druhém největším městě Bulharska, pokud splňuješ tato kritéria:

  • 18-30 let
  • jsi aktuálně bez práce
  • máš zájem o technologie a životní prostředí
  • chceš se podílet na globálních projektech
  • chceš zlepšit své osobní i profesní dovednosti
  • jsi plně připraven/á se zapojit do chodu organizace
Zkušenosti dobrovolníků. Autor : Smokinya Foundation Zdroj : Smokinya.com

Důležité informace o dobrovolnictví

Cestovné máš díky Evropskému sboru solidarity hrazené až do výše 360 euro. Stejně tak výdaje za stravu a ubytování, které bude pravděpodobně ve formě spolubydlení. Samozřejmostí je získání certifikátu Youth Pass o absolvovaném dobrovolnictví.

Pokud tě nabídka zaujala, splňuješ daná kritéria a nebojíš se pracovat v mezinárodním týmu, neváhej ani minutu a vyplňuj přihlášku, deadline se posunul na 1. ledna 2023! Prozkoumej i webovky organizace, kde najdeš video upřesňující chod organizace a také další informace, které by tě mohly zajímat.