Na návštěvě ve Vídni za studentské ceny

Vídeň. Hlavní město Rakouska. Evropská metropole plná úžasných míst, nezapomenutelných zážitků, a hlavně plná možností. V tomto článku vám ukážu, jak ve Vídni přežít, jak si ji užít a hlavně, jak ušetřit! Rakouské hlavní město jsem nedávno navštívila s mým přítelem, výlet byl dvoudenní, ale díky některým low budget vychytávkám opravdu vydařený! Jak na kulturu, jídlo a mnohem více!

Na kole ve Vídni

Doprava byla ve Vídni naší největší investicí. Oba jsme si koupili 24 hodinovou jízdenku, která platila pro všechny autobusy, tramvaje i metra (podobně jako třeba v Praze). Dohromady nás jízdenky stály 16 euro, jedna 24 hodinová síťová jízdenka stojí rovných 8 euro. Jednorázové jízdenky stojí 2,40 €, 48 hodinová jízdenka 14,10 €, 72 hodinová 17,10 €. Další možnost je koupit si tzv. Vienna City Card, která se dá koupit na 24, 48 nebo 72 hodin a přináší vám přes 200 slev a výhod ve Vídni i jejím nejbližším okolí. 

Na způsob, kterým ve Vídni ušetřit za dopravu, jsme přišli až pár hodin po zakoupení jízdenek. Opravdu nejjednodušší a nejlevnější dopravou po městě je zapůjčení jízdních kol. Ve Vídni funguje tzv. bike sharing a provozuje ho velké množství společností-např. Donkey Republic, listnride.com a mnohem více!

Mým osobním favoritem je společnost, kterou jsme celý náš dvoudenní pobyt využívali, a to bikesharingová společnost City Bike Wien. Po celé Vídni mají přes 120 stanic, na kterých si kolo můžete vypůjčit nebo ho vrátit. Registrace je jednoduchá! Na každé stanici je terminál, do kterého vložíte svou platební kartu (na každou kartu lze vypůjčit pouze jedno kolo!), vytvoříte si profil, následně si vyberete kolo, které si chcete vypůjčit a jedete! Jednorázový poplatek za registraci je 1€.

 

zdroj: https://www.citybikewien.at/de/ 

Kde ve městě hlavu složit

Nejlepší a nejlevnější ubytování ve Vídni přináší hostely. Samozřejmě, ne každý z nás má tu odvahu na to koupit si ubytování v pokoji pro 10 lidí a strávit děsivou noc s cizími lidmi. A já už vůbec nejsem natolik odvážná!

Proto hledejte hostely, které mají na svých stránkách možnost zabookování pokoje pro dané množství osob v kolika cestujete. My jsme cestovali ve dvou, a proto jsme si našli hostel, který nabízel levný pokoj pro dvě osoby. Byl to opravdu nádherný, moderně vybavený, malinký pokojíček, ale opravdu nám vyhovoval! Pár minut od našeho ubytování jsme měli zastávku metra, trh, dva supermarkety a mnohem více!

Konkrétně vám můžu tento hostel doporučit, najdete ho pod jménem Zum Goldenen Kegel Hostel. Opravdu příjemný personál, klidné místo a dobrá lokace!

Kde se ve Vídni nadlábnout

A kde levně sehnat jídlo? V supermarketech! Rozhodně vynechejte večerky, které jsou na každém rohu a radši hledejte řetězce Spar, Billa nebo Penny. Zde jsou ceny nejnižší, a především hodně podobné těm českým.

Der Wiener Deewan je restaurace, kde se schází velké množství lidí. A to z jednoho prostého důvodu – můžete zde za jídlo zaplatit kolik chcete. Ceny nejsou dané, zaplatíte podle toho, kolik zaplatit chcete. Restaurace nabízí pákistánské jídlo, takže pokud rádi ochutnáváte nové věci, navštivte tuto známou restauraci s heslem pay as you wish.

Za kulturou

Umění? A zdarma? Ano, každé úterý večer má muzeum MAK (Museum of Applied Arts) otevřeno pro všechny návštěvníky zdarma. Dalším tipem je užívat si umění každou první neděli v měsíci. Většina muzeí a galerií ve Vídni má právě tehdy vstup zdarma.

A co vídeňská opera? Ta bývá pěkně drahá! Kdo by chtěl dávat 400 € za jeden lístek? Tento tip nemám vyzkoušený osobně, ale až budu ve Vídni příště, určitě to zkusím. Kupte si lístek na stání. 80 minut před začátkem představení se tyto lístky prodávají za 3-4 eura. No nevyplatí se to?

A jak ušetřit v Prateru? Ve Vídni je tohle místo právě jedno z nejznámějších a nejdražších. Jediný tip, který vám můžu dát, je ten jak v Prateru ušetřit čas. Pokud máte v plánu zpestřit si výlet do Vídně návštěvou velkého vídeňského kola, lístky si určitě kupte v online shopu. Při koupi lístků na místě se bohužel nevyhnete nekonečné řadě lidí čekající na jeden z nejlepších zážitků, který vám Vídeň může dát.

Autorem tohoto článku je Barbora Balášová, která spolu s dalšími šikovnými studenty a pisateli tvoří tým MyImage.cz, web od mladých, pro mladé. Další rady, tipy a informace nejen k tématu života a zkušeností s cestováním najdete na jejich webu MyImage.cz