Možnost studia na Nha Trang University ve Vietnamu

Zajímáš se o přírodní vědy, environmentalistiku, geografii? Jsi fanoušek mořských ekosystémů a není pro Tebe cizí problematika změn klimatu, anebo managementu? Rád spoznávaš cizí země a rád by jsi studoval ve Vietnamu?

 

 

Jediněčná příležitost se nabízí pro studenty přírodovědných oborů, environmentalistiky, anebo jejich příbuzných disciplin. Nha Trang University ve městě Nha Trang, ve Vietnamu otvírá mezinárodní magisterský program s názvem „Marine Ecosystem Management and Climate Change“, neboli Management mořských ekosystémů a změny klimatu.

Program je vysoce kvalitní, uplatňující současné světové poznatky v managementu mořských ekosystémů a změn klimatu. Tento program je výsledkem spolupráce několik známých univerzit (University of Tromso a University of Bergen, Norsko, University of Ruhuna, Srí Lanka), rovněž přidružených univerzit (Auburn University, USA; Bogor zemědělská univerzita, Indonésie a další v Asii a Tichomoří ).

Detajly magisterského programu:

– žadatelé musí mít minimálně bakalářský titul (Bc.)

– délka: 2 roky

– jazykové požadavky: angličtina, minimální TOEFL iBT 60, IELTS 5.0 nebo ekvivalentní; kandidáti s tituly BA vyučovaných v angličtině nebo ze zemí mluvících anglicky jsou osvobozeny od požadavků.

Školní poplatky:

– program je podporován Norwegian Agency for Development Cooperation – NORAD“ (Norská agentura pro rozvojovou spolupráci) a Nha Trang University (NTU)

– školní poplatky jsou dohromady za dva roky 1 200 $, s možnosti splátek 300 $ každý semestr

– mezinárodní žadatelé, kteří jsou z nízkými a středními příjmy země LMICs se (uvedené v http://www.oecd.org/dac/stats/49483614.pdf) a vietnamské žadatelé, kteří jsou členy menšin nebo ze vzdálených oblastí, považovat za studium prominutí nebo výuka slevy v závislosti na okolnostech

Stipendia:

– šest NORAD plných stipendií pro vynikající studenty, pro spolupracovník Nha Trang Univesity, pro žadatele s menšinových skupin obyvatelstva

– stipendium se skládá z měsíčního příspěvku NOK 2400 (norskych korun), a roční příspěvek na knihy a materiály NOK 1000.

– další náklady, které jsou zahrnuty v stipendiu: ekonomická letenka do a z Nha Trang City, vízové poplatky, poplatek za pojištění.

Postup pri zasielaní žiadostí:

– mezinárodní žadatelé budou hodnoceni na základě aplikačních profilů

– termín zasílaní žádostí:  31.prosince 2014

– oznámení o přijetí: 2. týden v únoru 2015

– počáteční datum pro studium: 16.března 2015 (předběžně)

Zkušenosti studentů českých univerzity ve Vietnamu naleznete přímo na stránkách Nha Trang University.

Rovněž je možnost se podívat na informační video o Nha Trang University v angličtině.

Pracovníci programu a kontakty na nich:

Pracovníci programu:
Doc. Prof. Dr. Nguyen Thi Kim Anh, programový ředitel
Dr. Pham Thi Thanh Thuy, koordinátor programu

Žádost by měla být poslána e-mailem a poslána na:
Mrs. Hoang Ha Giang

Nha Trang University
02 Nguyen Dinh Chieu St.
Nha Trang City, provincie Khanh Hoa
Vietnam
Tel: 0084-582-471 372
E-mail: norhedmasterprogram@gmail.com

Zdroj:

http://www.apn-gcr.org/2014/10/21/call-for-applications-ms-in-marine-ecosystem-management-and-climate-change-at-ntu/