Možnost dobrovolnictví v psím útulku v Itálii

Máte pozitivní vztah ke zvířatům a nejraději byste na sobě nechali sedět i komára? Chtěli byste mít možnost pomáhat zvířatům v nouzi? Nevadí vám ušpinit si ruce? Zároveň se chcete naučit novým věcem a mít vzpomínky ze zahraničí? Pokud jste odpověděli alespoň dvakrát ano, dobrovolnictví v psím útulku v Itálii je právě pro vás!

Dobrovolnictví nabízí neziskové sdružení Vitadacani, které se zabývá nejen péčí o opuštěná zvířata, ale snaží se také bojovat proti jejich týrání, obchodování s nimi a obecně jejich vykořisťování. Vitadicami se snaží i o propagaci veganské kultury. 

Sdružení vzniklo v roce 1992 a je situováno ve městě Arese, italské provincii Milán. V tuto chvíli se stará o více než 500 zvířat, včetně 250 psů a spousty dalších zvířat zachráněných z masového průmyslu nebo laboratoří.

Začátek projektu je naplánován na 15. 2. 2021 a končí 15. 9. 2021. Celkově si v Itálii užijete skvělých 30 týdnů.

Co bude náplní vaší práce?

Vaším úkolem bude dopřát zvířatům základní péči, která spočívá v krmení, procházkách a zvířecí socializaci. K péči o zvířata neodmyslitelně patří i úklid jejich prostor a zajištění co nejlepšího prostředí pro zvířecí život. 

Během projektu ale nebudete využívat pouze vaši manuální zručnost. Úkolem sdružení Vitadecani je také adopce, vaším úkolem bude organizování akcí, starání se o web, správa sociálních sítí nebo pořizování fotografií, videí a informativních materiálů.

Zdroj: pixabay.com

Výdaje, ubytování a jídlo

Pokud máte hluboko do kapsy, nemusíte se bát. Celý projekt dobrovolnictví v Itálii je pod záštitou European Solidarity Corps a všechny potřebné náklady budou uhrazeny. Ubytováni budete ve společném apartmánu s kuchyní a přístupem do tamního bufetu.

Vzhledem k tomu, že útulek prosazuje veganství, je všechno jídlo v bufetu rostlinné. Během aktivit je potřebné dodržovat veganskou stravu, ale ve vašem volném čase si můžete o svém jídelníčku rozhodovat samozřejmě sami.

Co se od vás očekává?

Ideální dobrovolník by měl umět projevit svou lásku ke zvířatům, schopnost se o ně postarat a přistupovat k nim s opatrností. Měl by být schopen dodržovat životní styl organizace nebo mít snahu se mu přizpůsobit. Neměl by mít strach z manuální práce či zašpiněných rukou. Důležitým požadavkem je občanství země EU a věk mezi 18 a 30 lety.

Jako účastník absolvujete první trénink ještě před odjezdem, další pak po příjezdu a v půlce projektu budete hodnoceni dle vašeho programu. Projdete speciálním školením péče o zvířata, bezpečnosti a hygieny v útulcích.

A jak se přihlásit?

Přihlášku je nutné poslat do 31. 1. 2020 na webu Yout 4 Europe. Součástí přihlášky by měl být váš životopis, motivační dopis v Angličtině a vyplněný dotazník na webu. Kontaktováni budou pouze účastníci z užšího výběru, po kterém vás bude čakat pohovor přes Skype.

Nezaujal vás tento projekt? Podívejte se na ostatní aktuální nabídky dobrovolnictví.

Zdroj: Webové stránky Europe Solidarity Corps