Víš, že Mladiinfo vysílá dobrovolníky i do Asie a brzy vypíše novou příležitost EuroAsia II dobrovolnictví ve Vietnamu?

Mladiinfo tým se zapojil do druhé edice projektu EuroAsia, v rámci kterého navazuje dlouhodobé spolupráce jak s evropskými, tak asijskými nevládními organizacemi. Projekt se skládá z uvodního projektového setkání, ze školení členů naší organizace a také z výměny mládeže a následné dobrovolnické příležitosti pro 1 českého dobrovolníka. 

Školíme se pro tebe!

Projektové setkání a školení se mělo uskutenčnit v roce 2020 offline v Asii, bohužel kvůli pandemii Covid-19 se projektový tým musel flexibilně přesunout do onlinu a vyměnit fyzickou návštěvu svých partnerů za setkání na Zoomu. 

Projektové setkání se uskutečnilo v únoru 2021. Jako důkaz máme pro tebe printscreen ze Zoomu s Filipínami jako background. 

Školení koordinátorů se pak uskutenčilo v červenci 2021. Školení bylo opravdu intenzivní a překonávat jsme museli i šílené rozdíly časových pásem. Díky školení budou ale naši koordinátoři v Mladiinfo schopni lépe a odborněji připravovat následující dobrovolnickou mobilitu a uskutečnit 1 životní sen třeba právě tobě! V minulosti jsme už pomohli splnit si sen Hance a Sáře. Na jejich příběh se můžeš naladit zde v tomto článku.

Na co se můžeš těšit

Doporučujeme sledovat bedlivě web, Facebook a Instagram Mladiinfo! Proč? Už zanedlouho budeme hledat dobrovolníka, který získá šanci vyjet na 3 měsíce do Vietnamu v rámci Evropské dobrovolné služby. Hledat budeme také účastníky na skvělou výměnu mládeže na Slovensku, která je s tímto projektem spojená. 

Navštívít můžeš také web projektu http://euroasia.mladiinfo.sk/.

Tento projekt byl financován z prostředků Evropské Unie.