Mladiinfo Movie Nights Vol.3

Hi Folks!
 
Would you like joining us next week on Wednesday 06/03/2018 at 19:00 to watch a documentary about education in our office?
This is a free screening and open to everyone and free tea and coffee will be provided. Afterwards, we can say to have chat about it.

What are we going to watch?

 Berlin Rebel High School (2016)

„Nominated as the best German documentary„
 
You hated school when you were young? Your kids refuse to get up in the morning because they feel the same? Maybe this documentary shows a solution… Hidden in one of Berlin’s backyards is one of Germany’s most ambitious high schools. What makes it so special? It is entirely organized by its students – without any outside funding. The pupils pay their own teachers and decide what they want to learn. No headmaster, no hierarchy and no pressure. And it works? Watch the film and decide for yourself.
 
Please click the link for more info about the movie and you could also check our fb event by clicking here.
Source: aktive-schule-koeln.de

Ahoj všem!

Stavte se za námi 6. března do Mladiinfo ČR kanceláře na promítání filmu! Začínáme už v 19:00.

Promítání je zdarma a otevřené všem.

A na co se budeme koukat?

REBELSKÁ STŘEDNÍ V BERLÍNĚ

Na téhle střední škole není žádná ředitelna a nerozdávají se žádné známky. Učitele si platí studenti a oni sami také rozhodují o osnovách i každodenním chodu školy.

Hanil, Lena a Alex nikdy nedokončili střední školu, a když je jim přes dvacet, rozhodnou se to změnit. Zapíší se do netradiční školy, jediné svého druhu v Německu. Z nepřítomnosti obvyklé školní hierarchie a běžného stresu ve třídě jsou noví studenti zpočátku nadšeni, stejně jako z komunitního života svérázné vzdělávací instituce. Jenomže na konci tohohle dobrodružství je čeká zkouška navržená i hodnocená stejným způsobem jako na všech ostatních německých školách. Státní maturita. A na její přípravu mají jen dva roky. Obstojí v ní? Více o filmu se dozvíte na ČSFD.cz.

Film bude promítán v německém jazyce s anglickými titulky. Po skončení projekce budeme srdečně rádi, pokud se zúčastníte diskuze na téma školství a vzdělávání obecně.

Pro více informací sledujte naši FB událost: Kliknete zde

Zdroj: ČSFD.cz