Mladiinfo hledá mentora

Od listopadu 2018 bude Mladiinfo ČR hostit sympatického dobrovolníka z Turecka. Pomoz mu rozkoukat se v Brně! Staň se jeho mentorem.

Role mentora je v průběhu Evropské dobrovolné služby důležitá. Mentor dobrovolníkovi pomáhá zorientovat se v okolí, pomáhá s vybavením průkazu na MHD, když je potřeba, doprovodí k lékaři nebo na poštu a dobrovolníka čas od času vytáhne za kulturou nebo na pivo. Zkrátka je to takový kamarád a poradce. A právě někoho takového hledáme pro Enese, dobrovolníka, který přijede v listopadu do Brna.

Ilustrační fotografie. Autor: mcmurryjulie. Zdroj: pixabay.com. CCo Creative Commons

Nemusíš mít zkušenost s EVS, stačí mít ochotu pomáhat, být společenský/á, přátelský/á a mít v týdnu několik hodin času. Pomoc mentora je důležitá především po příjezdu dobrovolníka a je vhodné se scházet pravidelně a být nablízku. Po aklimatizaci dobrovolníka je to na domluvě mezi ním a mentorem, jak často se budou vídat – ideální je jednou do týdne.

Kam se přihlásit?

Stačí zaslat mail na marketa@mladiinfo.cz, se zdůvodněním proč se chceš stát mentorem. Do předmětu mailu napište „EVS mentor“. Na tvůj e-mail čekáme do 25. 10. 2018.
Těšíme se na spolupráci!