Mladiinfo ČR: Kecáme do toho!

Ve dnech 2. – 4. 12. 2016 proběhla v ekocentru Jezírko v Brně-Soběšicích vzdělávací víkendová akce Kecejme do toho, kterou jsme připravili my, Mladiinfo ČR. Co bylo programem a jak se účastníci měli, vám popíše účastnice Štěpánka.

Štěpánka Kryspínová hodnotí uplynulou víkendovku s Mladiinfo.

Brněnský tým Mladiinfo připravil pro 12 účastníků ve věku 15 až 22 let nabitý program, který se dotkl témat zapojení se do veřejného života, možností dobrovolnictví v České republice i zahraničí, založení a vedení vlastní organizace a v neposlední řadě shánění peněz na realizaci vlastních projektů.

Zdroj: Tereza Svobodová, archiv Mladiinfo ČR, z.s.
Foto: Tereza Svobodová, Mladiinfo ČR

Během pátečního pozdního odpoledne dorazilo 12 účastníků, kteří byli vítáni usměvavými lektorkami Markét, Terez a Ester. Již od začátku panovala velmi přátelská atmosféra a ještě než začaly seznamovací hry, už jsme toho o sobě navzájem spoustu věděli. Areál ekocentra byl velmi pěkný. Po večeři následovala simulace dotačního řízení, na vlastní kůži jsme tak měli možnost vyzkoušet si formální komunikaci se starostkou obce či shánění dalších finančních prostředků a navazování spolupráce s dalšími subjekty.

Zdroj: Archiv Mladiinfo ČR, z.s.
Foto: Markéta Nešporová, Mladiinfo ČR

Během sobotního dopoledne proběhla konference, jejímž tématem bylo dobrovolnictví. Proměnili jsme se v reprezentanty jednotlivých organizací. V závěru konference jsme zjistili, jak funguje a jak se realizuje networking a poté jsme zhlédli prezentaci o tom, jak si založit vlastní nestátní neziskovou organizaci.

Dále jsme řešili zábavnou formou konstrukční projekt, po kterém následovaly zajímavé prezentace o aktivním občanství a politickém aktivismu. Den byl završen přípravou vlastních reálných projektů, kterými jsme se snažili nadchnout ostatní. Aktivity byly vyplněný vtipnými, drobnými hrami, během kterých jsme se uvolnili, naladili, nasmáli. V nedělním závěru kurzu jsme byli akčně zasvěceni do možností a způsobů financování a rozplánovali jsme si realizaci svých projektů.

Zdroj: Archiv Mladiinfo ČR, z.s.

Z víkendu jsme odjížděli vybaveni spoustou praktických informací, namotivováni, s kontakty na zajímavé lidi, s vlastním projektem ke zrealizování, s žaludkem přecpaným výborným jídlem s ohledem na vegetariány i vegany a příjemně vyčerpáni.

Děkujeme Mladiinfo ČR za velmi užitečnou, zážitkovou víkendovku!

Autor: Štěpánka Kryspínová, účastnice akce

Projekt Kecáme do toho! byl realizován za finanční podpory Jihomoravského kraje.